Потрапив під «поїзд» тимчасовий наставник міланського «Інтеру»

23.10.2003

Автор одного з м'ячів «Локомотива» — Михайло Ашветія — виграє боротьбу в «інтериста» Алмейди. (РЕЙТЕР.)

Треба визнати, що подібного в Росії ще не бачили — «Локомотив» розчавив італійський клуб. Це справді історична перемога команди Юрія Сьоміна. Чемпіони Росії переважали вайлуватий «Інтер» за розумністю дій і технікою. Власне, «залізничники» показали навздогін Ектору Куперу, за що його відставили з посади тренера «нерадзуррі». Колишній помічник аргентинця Коррадо Верделлі, який «перед Москвою» виконував обов'язки головного лише три дні, не вигадав нічого кращого, як піти ва-банк, увівши до «основи» відразу п'ятьох нових гравців у порівнянні з попереднім поєдинком. Міланці спробували взяти росіян примітивним тиском із перших хвилин, але одержали класичний швидкий гол.

Після цього «Інтер» почав нервувати, б'ючи суперників по ногах, однак організувати щось путнє в атаці не міг. «Локомотив» — цей добре організований і напрацьований роками механізм — просто знущався зі спроб одного з італійських грандів наблизитися до воріт Овчинникова. Фактично, всі атаки гостей завершувалися або передачею у бік Крістіана Вієрі, якого надійно і без фолів прикрили, або ударами здалеку Альваро Рекоби. Ще один гол у ворота Франческо Тольдо став «швидким» одразу по перерві й дуже скидався на перший м'яч, тільки цього разу передачу замкнув не Лоськов, а Ашветія. Ще один влучний постріл Хохлова головою в «дев'ятку» — і, як результат, нищівні 3:0. Ця заслуга, без сумніву, належить Юрію Сьоміну, який жодного разу не закликав свою команду до гри на утримання рахунку. За натхненням ця перемога нагадала тріумф «Дніпра» в поєдинку з «Гамбургом». Хоча слід визнати, що італійці могли забити гол престижу, але м'яч після удару головою Вієрі влучив у хрестовину воріт.

Фани у Києвi позавчора поставили рекорд вiдвiдуваностi у цiй Лiзi чемпiонiв. (Фото Василя ГРИБА.)

Наступного після «побиття» дня «Інтер» заплановано очолив Альберто Дзаккероні, який обіцяв навчити команду більш атакуючому футболу. Тим цікавіше буде подивитися за два тижні на зустріч «інтеристів» із «Локо» в Мілані.

* * *

Наша група В опинилася в центрі уваги Європи не лише тому, що «битими» виявилися обидва фаворити. Просто у вівторок решта матчів завершилася відповідно до рейтингу команд.

Найрезультативнішим був двобій у Турині, що можна пояснити розкутістю «Ювентусу» і «Реалу сосьєдада», які після двох турів набрали максимум очок. У «Старої синьйори» дублями відзначилися Давід Трезеге та Марко Ді Вайо, а Ігор Тудор — автоголом. Із басків зміг влучити у ворота зі штрафного лише Хав'єр Де Педро. На «екваторі» групового турніру команда Марчело Ліппі залишається єдиною з максимальним очковим доробком.

Аутсайдери цієї групи зустрічалися в Стамбулі. «Галатасарай» переміг завдяки єдиному голу на початку матчу. Проте оглядачі звертають увагу на те, що «Олімпіакос» українського тренера Олега Протасова більшу частину гри виглядав привабливіше, просто не реалізував свої моменти. Якщо в повторному поєдинку греки візьмуть реванш у Піреї, то двох учасників «плей-оф» у цій групі можна буде назвати достроково.

* * *

Лідеру групи А — мюнхенській «Баварії» — не вдалося втримати переможний рахунок на останніх хвилинах матчу. Нічию для «Ліона» вирвав Пегі Луїндула. Цікаво, що цю зустріч розглядали як дуель голландського баварця Роя Макая та ліонського бразильця Елбера, який змушений був залишити Мюнхен саме через появу у складі чемпіонів Німеччини нового форварда. Макай, забивши гол, цю «мікродуель» виграв. Джованне Елбер міг відновити статус-кво й принести французам перемогу, однак його удар на передостанній хвилині метрів із п'яти парирував несамовитий Олівер Кан.

На друге місце в цій групі вийшов «Андерлехт», якому, вочевидь, перемогти «Селтік» допомогли рідні стіни. Понад годину брюссельці грали в меншості — за повторну жовту картку в середині першого тайму було вилучено з поля Гленна Де Бека.

* * *

У квартеті С гостьова перемога голландського ПСВ не виглядає сенсацією, враховуючи, що після перших поєдинків футболісти з Ейндховена були загнані в глухий кут. Тепер же очевидним аутсайдером став грецький АЕК, який і в національному чемпіонаті виступає досить невдало. А лідером групи завдяки голу Дієго Тристана наприкінці зустрічі в Ла-Коруньї став «Депортиво», котрий таким чином за досить безбарвної гри зламав опір «Монако». Проте все кардинально може змінитися після повторної зустрічі іспанців із командою Дідьє Дешама в Монте-Карло. А там і ПСВ підтягнеться, тож тут, вочевидь, боротьба за перші два місця триватиме до останнього туру.