Віче для земляка

Віче для земляка

Розтиражовану в деяких ЗМІ заяву про те, ніби в Сумах може бути запроваджене пряме президентське правління, навряд чи слід вважати об'єктивною інформацією. Звичайно, конфлікт навколо непризначених виборів міського голови та розкол у міськраді не сприяють стабільності, — про це вже «УМ» писала. Але ставити питання про введення президентського правління, як це зробило зібрання, зініційоване обласними організаціями НРУ та ХДС, певно, недоречно.

Фальсифікатору — воля, спасенному — рай?

Фальсифікатору — воля, спасенному — рай?

Ще один суд над фальсифікаторами виборів закінчився для них легким переляком. «Я прийшов вам дати волю!» — таким класичним висловом Стєньки Разіна з однойменної повісті Василя Шукшина травневої п'ятниці потішив чотирьох мешканців Василівки суддя місцевого суду Сергій Галчанський. Підсудні морально були готові загриміти за грати — прокурор вимагав ув'язнення «квартету однодумців» на 3-річний термін. Зловмисники під час президентських виборів курсували між райцентром і Дніпрорудним, аби голосувати на різних дільницях за фальшивими відкріпними талонами. Платив за це штаб кандидата від влади.

«Але ці питання потрібно вирішувати разом із Росією»?

«Але ці питання потрібно вирішувати разом із Росією»?

У ході дводенного візиту до Казахстану Президента України Віктора Ющенка в полі зору політиків і політологів знову з’явилася тема Єдиного економічного простору – що й не дивно, адже, крім кучмівської України, Білорусі й Казахстану ЄЕП починала формувати й країна Нурсултана Назарбаєва. Загалом, офіційний Київ після зміни влади воліє гальмувати ЄЕПівські процеси, викладаючи час від часу «прагматичне» бачення майбутнього ЄЕП, що навряд чи свідчить про живучість цього утворення. Не був Ющенко оригінальним у своїх оцінках і в Астані. Зокрема, повідомляє «Інтерфакс-Україна», вчора Президент України в ході переговорів зі спікером казахського сенату Нуртаєм Абикаєвим заявив: «Для нас дуже важливо, щоб ЄЕП починав формуватися не зі створення наднаціональних інститутів».

НОВИНИ ПЛЮС

НОВИНИ ПЛЮС

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Таки діти

Таки діти

Силу доторків ужгородської міліції до недоторканного депутатства Нестора Шуфрича, Тамари Прошкуратової й Володимира Воюша парламент обговорюватиме таки сьогодні. Хоч опозиціонери ще в понеділок дуже прагнули перенести розгляд цього питання на 31 травня — очевидно, іронічні аналогії з Днем захисту дітей їм уже сидять у печінках. А якщо нi, то обіцяли блокувати трибуну доти, доки їх не вислухають. На що спікер Володимир Литвин зауважив, що від постійних блокувань у Верховної Ради знову падає рейтинг і це негативно позначається на тій самій опозиції. «Люди дивляться на нас і кажуть: «Праві, що їх б'ють»... Якщо працювати так і далі, то на вибори нічого йти. Люди думатимуть, що Кабмін вносить рішення про кредитування житла під три-чотири відсотки, а ці невігласи сидять і не хочуть приймати рішення. От і подумайте, в кого буде рости рейтинг», — порадив Литвин.

Бандитам — тюрми, вагітних — з тюрем

Бандитам — тюрми, вагітних — з тюрем

Майже двадцять тисяч в'язнів українських тюрем підпадає під критерії закону про амністію, який учора 286 голосами ухвалила Верховна Рада. Автором відповідного законопроекту був Президент Віктор Ющенко. Його ініціативу дещо підкоригували парламентарії. Найцікавішою зміною, до речі, є «ремікс» першого речення з преамбули документа. За пропозицією комуністів Валерія Мішури та Марії Маркуш, яку підтримав депутатський корпус, закон почнеться зі слів «у зв'язку із 60-ю річницею Перемоги у Великій Вітчизняній війні».

Всі статті рубрики