Попри всі негаразди, життя продовжує перемагати.
Лелеки, ніби уособлення надії, щораз нагадують: варто боротися за кожен новий день.
Про дивовижні моменти турботи й порятунку — у трьох епізодах, де люди стали справжніми друзями пернатим мешканцям.
Заплутана історія
19 квітня ДСНС отримала виклик з Білоцерківщини від мешканців с. Бирюки Рокитнянської громади. Жителі просили про допомогу для лелеки, що потрапив у пастку на дереві.
Птах звисав з гілки, однією лапою заплутаний у пластиковий мотлох — чи то мотузку, чи рештки пакета. Рятувальники прийшли на поміч виснаженому пернатому і за допомогою автодрабини дісталися бузька.
Обережно спустивши на землю, чорногуза звільнили від залишків сміття. Пораненого птаха передали небайдужим людям для подальшого догляду.
Незламне гніздо
Унаслідок російського удару 22 квітня на території Блиставицького старостату уламки дрона пошкодили 43 об’єкти. Серед пошкоджених будівель і розбитих подвір’їв лишилася одна маленька оаза життя — гніздо лелек.
Птахи обрали вдале місце для гніздування — їхня домівка дивом уціліла поруч з місцем влучання. Лелеки вижили, але через ударну хвилю їхнє гніздо почало розсипатися.
Та місцеві мешканці не залишили птахів у біді. На допомогу прийшли працівники КП «Бучасервіс». Використовуючи спеціальну вишку, вони обережно дісталися до гнізда, укріпили його конструкцію й дбайливо закріпили гілки, щоб бузьки могли безпечно виховувати своє потомство.
«Тепер лелече гніздо в безпеці», — повідомили комунальники, додавши, що для них це не просто робота, а справжня місія збереження життя навіть у найтемніші часи.
Патріот у жаб’ячому царстві
А 27 квітня на Закарпатті в місті Перечин місцевий мешканець Євген Весельський помітив лелеку — щирого патріота. Птах приніс український прапор у гніздо для своєї партнерки, що в той час висиджувала яйця.
Чоловік повідомив про це інтернет-виданню Закарпаття 24.
Автор світлин розповів, що це й кілька інших гнізд на території підприємства, де він працює, зробили його друзі понад 20 років тому. Але гніздо, куди чорногуз приніс прапор, майже завжди обжите.
Оскільки бузьки полюбляють жаб, власник підприємства — словак Штефан Вальо — про це подбав: під його наглядом тут облаштували спеціальні калюжі та озерця.
А біля гнізд повісили дорожні знаки з попередженням, що жаби перебувають під охороною.
Олеся МАЗУРКОВА