17-річна полтавка Поліна Андрусенко днями поверталася з коледжу додому. І в той момент, коли дівчина вийшла на перехрестя з вулицею Гоголя, їй на ногу впав... світлофор.
Звичайний світлофор, який тримався на металевій трубі, закопаній на краю тротуару, до якої були пригвинчені ще й два дорожні знаки. Пізніше у КП «Міськсвітло», на балансі якого перебувають світлофори, пояснили, що до падіння, попередньо, призвели пориви вітру та зношеність конструкції, що була встановлена понад 15 років тому.
«Закликаємо перехожих бути обережними при перетині цього перехрестя», — звернулося керівництво КП до полтавців.
Хоча таке застереження не завадило б і водіям. Бо, якби напрямок вітру був іншим, світлофор міг би гепнутися на проїжджу частину дороги і тоді наслідки могли б бути непередбачуваними.
«Ми змалечку вчимо дітей дивитися під ноги... Отже, Поліна дивилася під ноги й аж ніяк не очікувала, що на неї впаде світлофор. Не знаю, кому дякувати: Богу, янголу-охоронцю чи просто щасливому випадку. На щастя, моя донька залишилася жива. Але та важелезна конструкція впала їй на ногу, спричинивши перелом правої ноги. Принагідно хочу подякувати дівчаткам з «Арома Кави», які допомогли Поліні та викликали «швидку».
У результаті обстеження мою доньку госпіталізували до ортопедично-травматологічного відділення дитячої лікарні, де вона зараз і знаходиться... Перебуваючи в травмпункті, ми надали свідчення слідчо-оперативній групі й повідомили, що будемо мати претензії.
От тільки кому їх пред’являти? Адже в нашій системі важко знайти крайнього. Хто винен у падінні того злощасного світлофора? Чи понесе хтось за це відповідальність? А головне, чи будуть вжиті заходи для того, щоб у майбутньому не сталося подібного ні з моєю дитиною, ні з кимось іншим? Боюсь, що ці питання так і залишаться без відповіді», — написала на своїй сторінці у фейсбуці мама потерплої Євгенія Андрусенко.
За словами Поліни, все сталося настільки неочікувано, що вона не те що не встигла зреагувати, а навіть не змогла спочатку нічого збагнути. На травмованій нозі одразу ж утворився синець, а забите місце почало сильно боліти.
Лікарі діагностували в дівчини поверхневу травму правої гомілкової кістки й наклали гіпсову шину. Найближчий тиждень їй доведеться провести в стаціонарі.
«Те, що сталось, намагаюся сприймати з почуттям гумору, — сказала журналістам «Суспільне Полтава», які побували в лікарні, Поліна Андрусенко. — Могло б і гірше трапитись. Думаю, мені пощастило, що світлофор не впав мені на голову і мене не вдарило струмом, бо там були дроти».
Мама дівчини повідомила, що за кілька днів після того злощасного випадку з нею зв’язався заступник міського голови Володимир Чередниченко.
Вибачився і сказав, що це питання буде винесено на найближче засідання міської ради, на якому має бути прийняте питання про компенсацію. Тому, каже жінка, із заявою до суду вона зачекає. Написала лише заяву до поліції.
На пам’яті багатьох полтавців чимало подібних випадків. У місті на людей та на машини не раз падали гілки, дерева, бурульки, стовпи, бігборди... А чи пригадує хтось, щоб за це когось покарали? Отож-бо.
Коментуючи випадок з Поліною місцевому телеканалу ІРТ, речник Полтавського райвідділу поліції Василь Зуб зазначив, що за резонансним фактом поліція проводить перевірку.
«А чому цей випадок не внесений до Єдиного реєстру досудових розслідувань? Чи поліція не вбачає в цьому провопорушення, що призвело до травматизму? Відповідальності, навіть адміністративної, ніхто не понесе?» — ставить резонні запитання користувач соцмереж Микола Грінченко і радить Євгенії Андрусенко звернутись до прокуратури, «бо це просто треш якийсь...».
У багатьох полтавців цей випадок викликав величезне обурення. Як через стан різноманітних «конструкцій», які можуть зірватися від пориву вітру чи елементарної «втоми», так і через тактику замовчування проблем у владних кабінетах.
«Вашу дитину ледь не вбила полтавська влада, яка лише знає, що красти», «Дерибанять бюджет, а якісну опору для світлофора не змогли встановити», — пишуть люди.
Водночас радять Євгенії знайти адвоката, який допоможе встановити власника світлофора і довести службову недбалість керівництва.
Підказують, що треба знайти записи відеокамер, де зафіксоване падіння світлофора, замовити експертизу його технічного стану.
І обов’язково подавати заяву до суду.
«Виграєте! Це ненормально, що на людей падають світлофори», — підбадьорюють родину Андрусенків.