Ціни: готуємося до здорожчання пального

15.05.2024

Інфляція на споживчому ринку у квітні цього року порівняно з березнем становила 0,2%, з початку року — 1,4%. Про це повідомив Держстат. Базова інфляція у квітні 2024 р. порівняно з березнем становила 0,7%, з початку року — 2,5%.

На споживчому ринку у квітні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої знизилися на 0,3%.
 
Найбільше (на 19,2%) подешевшали яйця. На 2,4–0,3% знизилися ціни на цукор, сало, продукти переробки зернових, овочі, молоко. Водночас на 1,2–0,6% зросли ціни на яловичину, масло, рибу та продукти з риби, безалкогольні напої, хліб, соняшникову олію, кисломолочну продукцію, фрукти. 
 
Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 0,6%, що пов’язано з подорожчанням тютюнових виробів на 1,3%.
 
Одяг і взуття здорожчали на 0,9%, у т. ч. взуття — на 1,3%, одяг — на 0,5%.
 
Зростання цін у галузі охорони здоров’я на 1,4% відбулося в першу чергу за рахунок підвищення цін на фармацевтичну продукцію на 1,9%. 
 
Ціни на транспорт зросли на 2,1%, в основному через подорожчання пального та мастил на 3,7%. Нагадаємо, що наступного місяця підвищаться акцизи на пальне (привіт, тіньовий ринок!), так що слід очікувати на зростання цін на всі групи товарів та послуг. 
 
До речі, простежується якась несправедливість: акциз на пальне — це де-факто податок на дороги, але електрокари, що теж псують шляхи, чомусь цей податок не сплачують.