Російський балет як знаряддя пропаганди Кремля: м’яка сила, кволе мислення, слабкі ланки
Століттями Росія використовувала культуру, щоб відбілити свій геноцидний імперіалізм і грубі порушення прав людини. >>
Подія відбудеться 27 жовтня, в День української писемності та мови.
Авторкою Радіодиктанту національної єдності у 2023 році стала українська поетеса та перекладачка Катерина Калитко. А читцем — актор Олексій Гнатковський, відомий за роллю Івана Довбуша у фільмі «Довбуш».
Про це в етері Українського радіо оголосили член правління «Суспільного», керівник проєкту Дмитро Хоркін та координаторка проєкту й виконавча продюсерка Українського радіо Юлія Шелудько.
Подія відбудеться 27 жовтня, в День української писемності та мови, який, згідно з указом президента України, відтепер відзначатимуть саме цього дня, а не 9 листопада.
До методичної розробки також долучиться мовознавиця, докторка філологічних наук Лариса Масенко.
Всеукраїнський радіодиктант національної єдності започаткувала команда Українського радіо у 2000 році задля єднання навколо мови.
Відтоді він проводиться щорічно та є найбільшим україномовним флешмобом, що об’єднує українців і знавців української мови по всьому світові.
Прослухати диктант можна на хвилях Українського радіо та «Радіо «Культура», наживо в ефірі телеканала «Суспільне. Культура», ютуб-каналі Українського радіо, фейсбук-сторінках «Суспільного».
Традиційно кожен учасник за бажанням може надіслати свою роботу на перевірку до 11:00 10 листопада:
* у вигляді паперового листа за адресою:?м. Київ, вул. Хрещатик, 26, 01001.
* сфотографований/відсканований текст (у форматі .jpg, .png, .jpeg, .tiff, .pdf) на адресу: [email protected] або через електронну форму для отримання робіт.
Валерія МУСХАРІНА,
студентка Київського університету
імені Бориса Грінченка
Століттями Росія використовувала культуру, щоб відбілити свій геноцидний імперіалізм і грубі порушення прав людини. >>
У Черкасах у музеї «Кобзаря» презентували унікальну виставку світлин 1900-х років фотографа Григорія Шевченка, внучатого небожа Тараса Шевченка. >>
Нечасто натрапиш на якісну аналітику політичного нонфікшн’у. >>
У столичному Музеї шістдесятництва презентували виставку «Княгиня з високого замку», присвячену 100-річчю з дня народження лауреатки Шевченківської премії Людмили Семикіної. >>
Короткий список книжок, що претендують на найвищу нагороду в 2024 році, оголосило жюрі Букерівської премії. >>
У Києві встановили скульптуру “Re:Forma духу” з уламка 400-річної липи Петра Могили. Дерево постраждало під час буревію у травні 2022 року. >>