Опера рашизму: партитура Достоєвского, аранжування Пєлєвіна, лібрето Ільїна, диригент Сурков
Отже, ланцюжок вибудувався: хто такий Путін з точки зору літературних ідей. >>
Василь Симоненко на фасаді черкаської школи №33. (Фото Людмили НІКІТЕНКО.)
На стіні школи №33 у Черкасах з’явився стінопис поета Василя Симоненка.
Цей навчальний заклад носить його ім’я з червня 1994 року. Тож вирішено було вшанувати пам’ять про великого українця, увічнивши його портрет на фасаді.
Відтепер Василь Симоненко щоранку «зустрічатиме» учнів цієї школи перед уроками.
«Ми готували проєкт утеплення нашого навчального закладу ще торік, але через війну не змогли реалізувати. Виконуємо ці роботи нині. Стінопис Симоненка входить до цього проєкту», — розповідає «Україні молодій» директорка школи Оксана Коваленко.
У цьому освітньому закладі діє музей поета-шістдесятника Василя Симоненка. Талановитий уродженець Полтавщини свого часу, після закінчення факультету журналістики Київського університету, працював у черкаській газеті. Жив не так далеко від школи №33 — на вулиці Сєдова.
Наразі в холі цього навчального закладу можна побачити встановлену велику стелу з барельєфом Василя Симоненка та його відомими патріотичними цитатами.
Є в музеї Симоненка чимало його особистих речей: одяг поета, друкарська машинка, радіо. Це школі передала мама поета Ганна Федорівна. За свого життя вона нерідко приходила до школи №33.
Нагадаємо, наприклад, «Ми думаєм про вас» — це поезія Василя Симоненка 1958 року, яка є зверненням до нащадків, правнуків. Поетові належить вірш «Лебеді материнства» (1962), який завершується відомими словами: «Можна все на світі вибирати, сину, // Вибрати не можна тільки Батьківщину». Ще: «Ти знаєш, що ти — людина? // Ти знаєш про це чи ні? // Усмішка твоя — єдина. Мука твоя — єдина // Очі твої — одні».
Намалював мурал художник Ігор Новиков. Він у Черкасах ще створив стінопис із Кузьмою Скрябіним.
Отже, ланцюжок вибудувався: хто такий Путін з точки зору літературних ідей. >>
Нещодавно в Києві презентували дитячу книжку «Хоробрі казки» — про дружбу, підтримку та згуртованість. >>
Театр на Подолі вніс зміни до п'єси "Хазяїн" Івана Карпенка-Карого, змінивши прізвище персонажа "Зеленський" на "Залуський". У новій інтерпретації, яку представив режисер Уривський, дії п'єси перенесені у сучасність. >>
Концерт пам’яті маестро Алліна Власенка, який відбудеться у Києві 29 листопада у Національній філармонії, – ініціювали його учні, нині знані українські диригенти. >>
Львівський музикант Богдан Луц став лавреатом першої премії на престижному Long-Thibaud International Violin Competition 2023. Цей міжнародний конкурс, який вже 80 років проводиться у Парижі, визнає найвидатніших академічних піаністів і скрипалів. >>
25 листопада день пам'яті Миколи Івасюка (1865-1937) видатного українського художника, буковинського генія, який став жертвою сталінського терору. >>