І четверті стануть першими: «Кременчук» удруге в своїй історії здобув титул чемпіона України
У спорті завжди є місце сюрпризам та сенсаціям. >>
Метальник молота Михайло Кохан нещодавно виборов для України олімпійську ліцензію на Ігри-2024 в Парижі. (Фото з сайту suspilne.media.)
За рік до старту літніх Ігор-2024 спортивний світ активно взявся до розіграшу олімпійських ліцензій.
Першим десятком перепусток до Парижа вже розжилися й українські олімпійці.
За словами міністра молоді та спорту, президента НОК України Вадима Гутцайта, для країни важливо, аби вітчизняні спортсмени здобули максимальну кількість ліцензій.
Щоправда, через заборону українським атлетам брати участь у змаганнях, до яких допущені представники рф та рб, у процесі здобуття перепусток виникають певні складнощі.
Приміром, поява у стартових протоколах росіян змусила українських фехтувальників та фехтувальниць знятися з чемпіонату світу в Мілані, на якому розігрувалися залікові очки до олімпійського кваліфікаційного рейтингу.
Водночас Вадим Гутцайт каже, що в його міністерстві можуть скасувати існуючу заборону.
«Якщо зараз росія і білорусь не будуть офіційно запрошені на Олімпійські ігри, ми розглядаємо питання про повернення наших спортсменів до кваліфікаційних змагань. Звичайно, нам зараз треба брати участь у всіх кваліфікаційних змаганнях», — уточнює керівник Мінмолодьспорту.
Президент МОК Томас Бах заявляє, що з остаточним вирішенням цього провокаційного питання там не поспішають: «Ми хочемо бути впевнені, що ухвалили правильне рішення».
Обізнані джерела прогнозують, що раніше жовтня, коли у Мумбаї відбудеться чергова сесія керівного олімпійського органу, рішення щодо участі представників рф та рб в Олімпіаді-2024 не буде.
«Я спілкувався з МОК, вони ще не вирішили, чи допустять російських і білоруських спортсменів, але якщо й допустять, то під нейтральним прапором, тобто без символів росії чи білорусі», — ділиться інформацією Гутцайт.
А поки в різних куточках світу тривають олімпійські відбіркові турніри, МОК відібрав у Лондона кваліфікаційні турніри у кількох нових видах спорту: брейкінг (брейк-данс), скейтбординг, скелелазіння, велоспорт BMX.
В організації Томаса Баха вважають, що уряд Великої Британії встановив «дискримінаційні» вимоги для допуску до цих змагань представників з рф та рб, вимагаючи від них підписати документ, у якому вони мають зголоситися виступати в нейтральному статусі, погодитися не підтримувати уряд своєї країни та війну в Україні, а також не отримувати державне фінансування.
А дивлячись на поточні дії МОК, уже можна передбачити й остаточне його рішення щодо допуску росіян та білорусів до паризької Олімпіади.
Якою ж буде реакція української спортивної спільноти на майбутній вердикт МОК — стане зрозуміло згодом.
«Наша олімпійська родина, всі федерації та всі наші відомі спортсмени разом збиратимемося і прийматимемо рішення про участь в Олімпійських іграх. Але я впевнений, що до цього часу ми вже матимемо багато ліцензій. Наші спортсмени теж скажуть своє слово, і сподіваємося, що і міжнародний світ теж скаже своє слово з цього питання», — зауважує Гутцайт.
У спорті завжди є місце сюрпризам та сенсаціям. >>
Коли в 2024 році Еліна Світоліна взяла під свою персональну опіку жіночу збірну України в Кубку Біллі Джин Кінг, вона автоматично підвищила як статус команди, так і рівень очікувань, які покладатимуться на неї в цих змаганнях. >>
Коли кілька турів тому, зазнавши чергових очкових втрат, головний тренер «Шахтаря» Марино Пушич заявив про те, що в нинішньому сезоні в його команди шансів на чемпіонство вже немає >>
Великі можливості та потенціал вітчизняної художньої гімнастики добре відомий і не раз був підтверджений на олімпіадах. >>
У порівнянні з цьогорічним чемпіонатом Європи на головний турнір сезону — планетарний форум у Бостоні — Федерація фігурного катання України відрядила наполовину інший склад. >>
Повернення ігрового балансу після матчів збірних у клубах — непроста справа. >>