Опера рашизму: партитура Достоєвского, аранжування Пєлєвіна, лібрето Ільїна, диригент Сурков
Отже, ланцюжок вибудувався: хто такий Путін з точки зору літературних ідей. >>
Музей науки в Одесі постраждав від російських ракет. (Фото надане МАНУ)
Унаслідок атаки росії на Одесу ракетами «Калібр» із Чорного моря 14 червня зазнали пошкоджень два заклади вищої освіти та приватний Музей цікавої науки. Заклад є партнером Малої академії наук України.
У цьому музеї було понад 130 експонатів, розроблених і виготовлених переважно одеськими винахідниками. У цьому році, 1 червня, йому виповнилося вісім років.
Частину експонатів ще навесні 2022 року за ініціативою МАНУ евакуювали до Львова. Там вони експонувалися протягом трьох місяців, а згодом стали частиною експозиції в Музеї науки МАН у Чернівцях.
Однак частина експонатів була стаціонарно вмонтована в музей. Тож евакуювати їх, не пошкодивши, було неможливо. Це дзеркальний лабіринт, велика котушка Тесли, центробіжна карусель, власний планетарій та дві лабораторії.
Загалом через удар російськими ракетами постраждало близько 100 експонатів. У приміщенні повилітали всі вікна і двері, всюди скло. На щастя, жоден співробітник музею не постраждав.
Від 24 лютого 2022 року Музей цікавої науки в Одесі не працював. Частина його працівників тимчасово переїхала до Чернівців і наразі працює у Музеї науки там.
Мала академія наук України від початку повномасштабного вторгнення робить усе можливе для збереження локацій, експонатів, співробітників та напрацювань партнерів.
Наразі в Ужгороді чекають на відкриття Музею науки МАН з експонатами, які вдалося врятувати з Маріуполя.
Країна-агресорка вчинила черговий акт геноциду українців. Ворог знищує і людей, і інфраструктуру, й економіку...
Отже, ланцюжок вибудувався: хто такий Путін з точки зору літературних ідей. >>
Нещодавно в Києві презентували дитячу книжку «Хоробрі казки» — про дружбу, підтримку та згуртованість. >>
Театр на Подолі вніс зміни до п'єси "Хазяїн" Івана Карпенка-Карого, змінивши прізвище персонажа "Зеленський" на "Залуський". У новій інтерпретації, яку представив режисер Уривський, дії п'єси перенесені у сучасність. >>
Концерт пам’яті маестро Алліна Власенка, який відбудеться у Києві 29 листопада у Національній філармонії, – ініціювали його учні, нині знані українські диригенти. >>
Львівський музикант Богдан Луц став лавреатом першої премії на престижному Long-Thibaud International Violin Competition 2023. Цей міжнародний конкурс, який вже 80 років проводиться у Парижі, визнає найвидатніших академічних піаністів і скрипалів. >>
25 листопада день пам'яті Миколи Івасюка (1865-1937) видатного українського художника, буковинського генія, який став жертвою сталінського терору. >>