Паралімпіада-2024: російських спортсменів допустять до змагань в Парижі
Участь у Паралімпіаді в Парижі у 2024 році зможуть взяти російські спортсмени, як звичайні або нейтральні учасники. >>
Марта Костюк програла у першому колі РГ, але не відступила від своїх принципів. (Фото: Getty Images.)
Уперше з 2008 року в основній сітці головного турніру ґрунтового сезону — Ролан Гарроса — грають одразу шість українок: п’ять представниць нашої збірної потрапили до основи відразу (Світоліна — за захищеним рейтингом), ще одна — Ястремська — подолала три кола кваліфікації.
І саме Даяна першою з українок зіграла матч основної сітки, поступившись 22-й сіяній Донні Векіч із Хорватії. Таким чином Ястремська, яка намагається повернутися до топ-100, вчетверте зіграла в основі РГ і зазнала четвертої поразки у першому колі.
Не надто пощастило з жеребом і Марті Костюк, якій у першому раунді протистояла друга ракетка світу Аріна Сабалєнка — вона, як і всі представники рб і рф, виступає у нейтральному статусі. На жаль, Марта не змогла нав’язати боротьбу титулованій суперниці, яка за підсумками турніру може навіть очолити рейтинг WTA, — 3:6, 2:6.
А кінець поєдинку взагалі завершився скандалом. Костюк після початку повномасштабної війни після матчів не тисне руку тенісисткам із рф і рб, не зрадила своїй позиції 20-річна українка і цього разу, що викликало негативну реакцію частини публіки, котра відреагувала на такий жест свистом.
«Мушу сказати, я такого не очікувала. Не очікувала, але я ніяк на це не відреагувала. Чесно, людям має бути соромно, але не мені за них вирішувати. Я почуваюся нормально», — прокоментувала поведінку глядачів Марта.
Сабалєнка, яка неодноразово публічно підтримувала дії Лукашенка, обмежилась своїми традиційними фразами «я проти війни» і «спортсмени нічого не можуть зробити».
Але така позиція не влаштувала ні Костюк, ні іноземних журналістів, котрі хотіли б почути від потенційної першої ракетки світу чіткі заяви про війну, утім Сабалєнка їх завжди уникає.
«Аріна ніколи не каже, що особисто не підтримує цю війну. Я відчуваю, що журналісти повинні змінити свої питання. Війна вже йде. Минуло 15 місяців після початку. Я відчуваю, що ви повинні прямо запитати цих гравців, кого б вони хотіли бачити переможцем. Якщо ви поставите це питання, я не дуже впевнена, що ці люди скажуть, що Україну», — обурилась Марта.
На пресконференції українка нагадала, що з російських і білоруських тенісисток лише представниця топ-10 Дар’я Касаткіна, яка давно живе і тренується в Іспанії, публічно засудила війну та підтримала Україну.
«Касаткіна справді свою заяву зробила, вона не збирається повертатись у Росію, це її вибір. Я бачу, що вона дійсно відмовилась від чогось, що важливе для неї, щоб залишитись на боці правди, добра й любові. Я не знаю, чого бояться інші гравці. Я повертаюся в Україну, де можу будь-якої секунди загинути від дронів чи від ракет, але я намагаюсь повертатись якомога частіше, хоч на це й не вистачає часу. А чого вони бояться?» — додала Марта.
Не дуже вдалим вийшов жереб і для Лесі Цуренко, якій доведеться протистояти триразовій чемпіонці РГ (і в одиночці, і в парі) Барборі Крейчиковій.
Натомість Катерина Байндль, яка повернулась до активних виступів після двомісячної паузи через травму, зіграє проти «кваліфаєрки» Ольги Данілович із Сербії, а 25-та ракетка світу Ангеліна Калініна, яка перед «шоломом» дійшла до фіналу «тисячника» у Римі, — проти місцевої тенісистки Діан Паррі.
А от Еліна Світоліна, яка у процесі повернення до високих позицій у рейтингу перші два місяці використовувала спеціальні запрошення від організаторів, цього разу вирішила скористатись захищеним рейтингом.
До матчу проти 26-ї сіяної італійки Мартіни Тревізан Еліна підійшла у чудовому настрої та у гарній формі, адже перед стартом у Парижі вдруге у кар’єрі виграла турнір WTA 250 у Страсбурзі.
Це вже 17-й трофей у колекції екстретьої ракетки світу і перший — після декретної відпустки. Перемога у Страсбурзі позитивно вплинула на позиції Еліни і в табелі про ранги — українка за тиждень відіграла понад 300 місць, повернувшись до топ-200. А Тревізан Світоліна переграла легко й невимушено — двічі по 6:2.
Водночас у чоловічій сітці, як і на Australian Open, єдиним представником України став Олексій Крутих. Але, на відміну від австралійського «шолома», цього разу Олексій не зумів пробитись до основи, програвши у другому колі відбору.
Участь у Паралімпіаді в Парижі у 2024 році зможуть взяти російські спортсмени, як звичайні або нейтральні учасники. >>
У Палермо 30 вересня відбудеться один з найскладніших запливів у світовій серії запливів у відкритому морі ULTRAOCEANMEN. Впродовж 10 годин 30 учасників з усього світу мають проплисти 25 кілометрів Середземним морем в межах острова Сицилія. >>
У жодних змаганнях за участі російських команд Українська асоціація футболу не братиме участі і звертається до інших асоціацій — членів УЄФА з проханням бойкотувати можливі матчі за участі команд із рф за умови їхнього допуску. >>
«Остаточне рішення про участь українських спортсменів в Олімпіаді в Парижі все ще не ухвалено», — заявив днями міністр молоді та спорту України, президент НОК України Вадим Гутцайт. >>
Незвичні та часом навіть дивні речі відбуваються в поточному чемпіонаті країни. >>
«Дуже складно грати через два дні. Ми намагалися більше пресингувати суперника, але я бачив по хлопцях, що їм дуже важко, — у грі з Англією вони віддали багато сил», — сказав головний тренер української збірної Сергій Ребров. >>