Клята війна: населення України скоротилося на шість мільйонів – Лубінець
Українців, через повномасштабну війну росії, стало менше на понад 6 млн осіб: населення України скоротилося із 42 млн до 35,8 млн осіб. >>
Емблему «Полтавського батальйону небайдужих» додали до кожної упаковки.
Як і минулого року, благодійна організація «Полтавський батальйон небайдужих» напередодні Великодня оголосила акцію з випікання пасок, щоб уторгувати за них грошей на безпілотник для підрозділу аеророзвідки «Соловей» 116-ї окремої територіальної бригади, яка б’ється зараз у найгарячішій точці східного фронту. Таким чином волонтери планують зібрати 220 тисяч гривень.
У паску, яку я випікатиму, приєднавшись до благодійної акції, підуть німецькі борошно, цукор та олія, а також курячі яйця з Полтавської птахофабрики, що в Стасях.
А ще солодкі золотисто-бурштинові родзинки, придбані кимось із внутрішньо переміщених осіб і передані у Свято-Успенський кафедральний собор Полтави, де облаштований гуманітарний склад.
Тут можна було взяти також посипку на великодню випічку, але у мене її своїх запасів достатньо.
Видача інгредієнтів для випічки, до речі, триває до 13 квітня включно, тож дехто може зробити кілька замісів святкового тіста.
Отож, без перебільшення, у пасках, які купуватимуть полтавці та гості міста протягом 12—14-го, а може, ще й 15 квітня, буде вкладено працю й душу багатьох людей, яким не байдужа доля України.
— На нашу ініціативу відгукнулися десятки полтавок, які зголосилися випікати паски вдома з наданих нами продуктів, подарованих благодійникам, — розповідає координаторка акції, волонтерка «Полтавського батальйону небайдужих» Яніна Барибіна.
— Першу партію готової продукції ми отримали вже 11 квітня. Група волонтерів їх святково оформила, упакувала, до кожної упаковки поклала емблему «Полтавського батальйону небайдужих» і надруковане привітання зі світлим християнським святом архієпископа Полтавського і Кременчуцького Федора. Кожну пасочку владика освятив. Їх можна придбати у будиночку Святого Миколая, що біля собору, а також на вулиці біля ЦУМу щодня, з 12:00 до 18:00.
За словами Яніни Барибіної, найбільшу партію пасок — 300 штук — взялася спекти викладачка університету економіки і торгівлі Тетяна Костишина. А в середньому одна господиня випікає від 10 до 20 пасок. Як і минулого року, до акції підключилися студенти та викладачі Полтавського фахового кооперативного коледжу, бізнесмени.
Волонтерка Яніна з великодньою смакотою.
— Відгукнулися також внутрішньо переміщені особи, у яких я вела курси екскурсоводів, — продовжує пані Яніна. — Одна з них, Тетяна Мальцева, підключила до благої справи цілу групу своїх знайомих. Хто з них має можливість, той напече пасок, хтось готовий працювати на фасуванні готової продукції чи на продажі. Дехто просто приносить з дому родзинки і посипки для приготування святкової випічки.
Організатори акції впевнені: полтавці та гості міста із задоволенням купуватимуть смачні домашні паски й донатитимуть на збір безпілотника для захисників. Упевненості в цьому їм додає минулорічний досвід. Тоді метою волонтерів було зібрати кошти на автівку для фронту. А зібрали на дві...
Українців, через повномасштабну війну росії, стало менше на понад 6 млн осіб: населення України скоротилося із 42 млн до 35,8 млн осіб. >>
Українська армія продовжує воювати дронами. >>
ЗСУ мали успіхи на Куп'янщині, у районі села Новомлинськ. >>
Російська армія упродовж листопада 2024 року зазнала в Україні найбільших безповоротних і санітарних втрат у живій силі за місяць від 24 лютого 2022 року. >>
Імена 80 973 російських військових, загиблих під час повномасштабного вторгнення в Україну встановили Бі-бі-сі спільно з російським виданням "Медіазона" і волонтерами. >>
У Запорізькій області російські військові розстріляли 5 полонених воїнів ЗСУ >>