Залужний нагородив солдата-«Хижака» Руслана Зубарєва, який відбив атаку біля Сватового
Золотим Хрестом нагородив Головнокомандувач Збройних сил України генерал Валерій Залужний солдата Руслана Зубарєва на псевдо «Хижак». >>
Троє друзів втілюють ідеї товариша із Сил спецпризначення. (Фото з сайту shotam.info.)
Свідомі українці у теперішній трагічний час російсько-української війни боронять державу: хтось безпосередньо на фронті, а хтось працює на перемогу в тилу.
Саме такими є четверо хмельничан, котрі в одному з гаражів уже протягом кількох років модернізують шоломи для українських захисників.
Один із розробників — Дмитро Столярчук — розповідає, що з початком широкомасштабного вторгнення чоловікам доводиться працювати майже без вихідних, щоб якомога швидше забезпечити замовлення для військовослужбовців, які виконують бойові завдання.
«Ми вже запустили у виробництво аналог американського шолома FAST Ballistic High Cut, який використовують найчастіше військовослужбовці Сил спеціального призначення, а також мінометники та артилеристи (ці шоломи «безвухі»). Маємо і його загальновійськовий варіант», — каже Дмитро.
Ідейним розробником є керівник колективу Андрій, який з перших днів лютневого вторгнення російських ординців захищає Україну від окупантів у складі одного з підрозділів Сил спеціальних операцій. Саме він генерує ідеї, як краще модернізувати шоломи, що потрібно додати, що змінити.
Хлопці також модернізують новітній український шолом TOR-D, ставлять свою запатентовану підвісну систему, свою подушечку та кавери власного виробництва.
Металевий обвіс — авторська розробка українських винахідників, саме завдяки їй вони з легкістю впізнають свої шоломи на фото чи відео з передових позицій.
Три шоломи, які вони модернізували, має у своєму «арсеналі» навіть Головнокомандувач ЗС України Валерій Залужний.
Дмитро розповідає, що неодноразово шоломи, які вони розробляли, рятували життя українських захисників.
«У 90% випадків шоломи захищають саме від уламків. Але військові розповідали: як виходили з-під обстрілу, влучило по одному з них з автомата й кулемета, і шолом витримав, лише залишились вм’ятини. Все залежить від відстані й удачі», — каже майстер.
Із квітня 2022 року хлопці виготовили понад 800 шоломів. Із початком масованих обстрілів України доводилось працювати й без світла.
«Ворогу не вдасться нас залякати. Знищення інфраструктури нашої країни, відключення світла ніяк не вплинуть на нашу перемогу. Це тільки ще більше викликає ненависть та лють і бажання якнайшвидше знищити та прогнати російських окупантів з нашої землі», — запевняє Дмитро.
У майбутньому хлопці планують також працювати над обвісами для автоматичної зброї та бронежилетів.
Зауважимо, що у Харкові волонтери створили захисний шолом для медиків, а в Києві підприємство налагодило процес виготовлення кевларових шоломів і виробляє їх для наших захисників.
А в столичному Національному авіаційному університеті на кафедрі «Прикладної механіки та інженерії матеріалів» науковці інтенсивно працюють над розробкою новітніх бронекомпозитів для касок наших захисників.
Золотим Хрестом нагородив Головнокомандувач Збройних сил України генерал Валерій Залужний солдата Руслана Зубарєва на псевдо «Хижак». >>
Засновник розвідувального загону "Бешкетники Сірка" Іван Щеголов загинув у бою. >>
Професор Єльського університету Тімоті Снайдер провів лекцію для студентів та викладачів Українського католицького університету та зустрівся з Олександром Ширшиним, який зафільмував, як у окопі читав його книжку. Фото облетіло увесь світ. >>
Восени в Україні може розпочатися масова демобілізація військовослужбовців, оскільки парламентарі мають намір скоротити обов'язковий термін перебування в ЗСУ під час воєнного стану до 18 місяців. Після цього терміну армійці зможуть особисто вирішувати, залишатися їм в Збройних силах чи ні. >>
У Раді зареєстрували законопроєкт 9130, запропонований Петром Порошенком з депутатами «Європейської Солідарності», яким передбачається спеціальна процедура отримання статусу учасників бойових дій для бійців територіальної оборони, які загинули у перші дні після 24 лютого 2022 року. >>
Три чверті українців вважають, що Україна поверне всі території в межах своїх міжнародно-визнаних кордонів станом на 1991 рік. >>