Школи у Черкасах та Смілі «мінував» студент на замовлення кураторів з РФ: СБУ викрила мережу псевдомінерів

03.02.2022
Школи у Черкасах та Смілі «мінував» студент на замовлення кураторів з РФ: СБУ викрила мережу псевдомінерів

Студента-першокурсника, який мінував у Черкасах та Смілі школи та ТРЦ під керівництвом росіян, затримали.

На Черкащині оперативники СБУ встановили мережу псевдомінерів, які дев’ять разів «мінували» школи в Черкасах та Смілі через закриті телеграм-чати, що керуються з території Росії.

 

Коли школи перевели в онлайн-режим, «терористи» взялися за черкаські коледжі. Але таки попалися.


Як повідомляє «Україні молодій» Катерина Дрога з Черкаського обласного управління СБУ, наразі встановлено, що виконував замовлення росіян з мінування різних об’єктів студент-першокурсник одного з місцевих коледжів.

 

Протягом січня через закритий телеграм-канал він «мінував» школи, коледжі, житлові будинки та торговельно-розважальні центри Черкащини.


«Крім цього, «анонімний терорист» створив власний телеграм-канал. Там він розміщував фото- та відеоматеріали про результати «замінувань», також отримував замовлення від інших осіб на чергові об’єкти. Наразі встановлено, що трьом «замовникам» удалося реалізували свій злочинний намір. Відомо, що через цей канал він отримував завдання щодо псевдомінувань від російських кураторів, а також оплату за їх виконання», — говорить пані Катерина.


За її словами, за результатами обстеження вказаних у повідомленнях приміщень та прилеглих територій не було виявлено жодних вибухових предметів та речовин. Але завдяки проведеним цілодобовим розшуковим заходам правоохоронці таки встановили особу псевдомінера й затримали його в навчальному закладі.


«Він зізнався у вчиненні анонімних повідомлень та мотивував свою діяльність тим, що хотів збільшити рейтинг власного теле­грам-канала й отримати прибуток за «замовлення» мінувань», — деталізує Катерина Дрога.


Вона каже, що під час обшуків за місцем проживання студента-мінера вилучено комп’ютерну техніку та мобільний телефон, на яких є докази протиправної діяльності, зокрема й листування та отримання замовлень від російських кураторів.


Як зазначають у СБУ, до поширення хвилі псевдомінувань залучають громадян України, яким куратори з РФ обіцяють анонімність та надають чіткі інструкції. Найчастіше зловмисники не усвідомлюють до кінця всі можливі наслідки від блокування діяльності роботи різних об’єктів соціальної сфери.


«Наразі за фактом здійснення неправдивих повідомлень про замінування відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 259 (завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошко­дження об’єктів власності, вчинене повторно) Кримінального кодексу України», — зазначають у СБУ.


Нині оперативники перевіряють факт причетності «мінерів» до скоєння інших аналогічних злочинів на території України.


Заходи з викриття зловмисників проводили співробітники СБУ в Черкаській області та Національної поліції під процесуальним керівництвом Черкаської окружної прокуратури.