У масштабах століття: Усик та Ф’юрі узимку проведуть бій за об’єднання поясів
Об’єднавчий бій у профі-боксі — справа гучна й довгоочікувана. >>
Дмитру Підручному потрібен час, щоб до старту Олімпіади-2022 набрати форму. (Фото з твіттера.)
Головним стартом нинішнього біатлонного сезону буде не чемпіонат світу, на котрий традиційно орієнтується переважна більшість стріляючих лижників та лижниць, зокрема й українська збірна.
Уже тривалий час їхня увага зосереджена на майбутніх Олімпійських іграх, які в лютому 2022 року пройдуть у Китаї.
Наставники «синьо-жовтих» вирішили, що склад учасників Олімпіади сформують за підсумками офіційних стартів. Обіцяють, що фінальний варіант заявочного списку озвучать у середині січня — до того часу біатлонний бомонд має пройти шість етапів Кубка світу.
«На Ігри до Пекіна поїдуть найсильніші», — наголошує старший тренер жіночої збірної України Урош Велепець.
Після нетривалої паузи словенський наставник знову став біля керма команди вітчизняних біатлоністок. І очільник ФБУ Володимир Бринзак сподівається, що з другої спроби Велепець досягне кращого результату, ніж було на Олімпіаді в Пхенчхані-2018.
Тоді, нагадаємо, Підгрушна та Ко не виправдали покладені на них медальні сподівання. Більшою мірою їхній виступ у Південній Кореї запам’ятався скандалом, який розгорівся всередині команди напередодні важливої естафетної гонки.
Не приховуючи емоцій, одна з сестер Семеренко, котрій не знайшлося місця в стартовій четвірці, визнала, що в жіночій збірній не надто позитивна атмосфера. З того часу провідні біатлоністки національної збірної готуються до сезону за індивідуальними планами, послуговуючись знаннями й вміннями своїх особистих наставників.
Враховуючи ці обставини, перевірка готовності спортсменок під час офіційних стартів — єдиний спосіб об’єктивного відбору біатлоністок до фінальної заявки.
Володимир Бринзак каже, що на п’ять путівок до Пекіна в синьо-жовтій жіночій збірній претендують вісім осіб. Титулованим ветеранам синьо-жовтої команди — Юлії Джимі, Олені Білосюк (до заміжжя — Підгрушній), Віті та Валі Семеренко — опонують амбітні Анастасія Меркушина, Дар’я Блашко, Ірина Петренко та Катерина Бех.
На першому в сезоні етапі Кубка світу, котрий минулого «уїк-енду» стартував у шведському Остерсунді, українські стріляючі лижниці (й лижники також) наразі не вражають. Кращий поміж них результат у спринті та індивідуальній гонці показала Валентина Семеренко, котра стала 17-ю в «індивідуалці».
«Далі буде краще», — запевняє Урош Велепець. Президент ФБУ пояснює, що не надто переконливий початок сезону пов’язаний з проблемною передсезонною підготовкою.
Приміром, у жіночої команди (через брак снігу) виникли проблеми з лижною підготовкою. А от українським біатлоністам добре підійти до перших стартів сезону завадив коронавірус, який на заключних тренувальних зборах уразив добру частину команди.
«Нам не вистачає змагальної практики, але з кожним новим стартом її буде все більше», — зауважує керманич української чоловічої збірної Юрай Санітра.
Перш за все словацький наставник розраховує, що з часом «розбіжиться» і його найкращий вихованець — Дмитро Підручний. Поки ж чемпіон світу-2019 змушений визнати, що йому бракує швидкості.
Об’єднавчий бій у профі-боксі — справа гучна й довгоочікувана. >>
Ніде правди діти, рівень чемпіонату України відверто впав. >>
Участь у Паралімпіаді в Парижі у 2024 році зможуть взяти російські спортсмени, як звичайні або нейтральні учасники. >>
У Палермо 30 вересня відбудеться один з найскладніших запливів у світовій серії запливів у відкритому морі ULTRAOCEANMEN. Впродовж 10 годин 30 учасників з усього світу мають проплисти 25 кілометрів Середземним морем в межах острова Сицилія. >>
У жодних змаганнях за участі російських команд Українська асоціація футболу не братиме участі і звертається до інших асоціацій — членів УЄФА з проханням бойкотувати можливі матчі за участі команд із рф за умови їхнього допуску. >>
«Остаточне рішення про участь українських спортсменів в Олімпіаді в Парижі все ще не ухвалено», — заявив днями міністр молоді та спорту України, президент НОК України Вадим Гутцайт. >>