Замовляє Москва, викриває СБУ: у Черкасах та Умані кол-центри працювали на інтереси Кремля

09.11.2021
Замовляє Москва, викриває СБУ: у Черкасах та Умані кол-центри працювали на інтереси Кремля

Під час обшуків в офісах кол-центрів вилучили понад 120 комп’ютерів із програмним забезпеченням російського виробництва. (facebook.com/ssu.cherkasy)

На Черкащині викрили роботу мережі кол-центрів, які виконували замовлення Держдуми РФ.

 

Клієнтами «підприємців» були також низка провідних російських телеканалів та фінансових установ, які фігурують у санкційних списках РНБО України.


Як повідомила «Україні молодій» Катерина Дрога з управління СБУ в  області, протиправну діяльність трьох кол-центрів у Черкасах та Умані організували місцеві комерсанти.

 

А кіберфахівці СБУ здобули докази фінансування їхньої діяльності країною-агресором.


За словами Катерини Дроги, кол-центри проводили соціологічні опитування громадян РФ, мешканців ОРДЛО і тимчасово окупованої території АР Крим щодо їх участі у виборах до Держдуми РФ, які відбулися у вересні цього року.

 

Також оператори збирали інформацію стосовно політичних уподобань, рейтингів партій, побажань  щодо покращення політичної обстановки.


«Окрім цього, працівники кол-центрів виконували замовлення пенсійного фонду РФ, російських телеканалів, таких як «НТВ+», «Ростелеком» та підсанкційних банківських установ  —  «ВТБ», «Альфа-Банк», «Газпром Банк» та інших»,  —  розповідає Катерина Дрога.

 

Організатори залучали до роботи майже 200 українських операторів, які працювали цілодобово у дві зміни.


Під час обшуків в офісних приміщеннях кол-центрів правоохоронці вилучили понад 120 комп’ютерів із програмним забезпеченням російського виробництва, документи, які свідчать про співпрацю нелегальної структури з країною-агресором, чорну бухгалтерію, іструкції з обслуговування клієнтів, методів конспірації на випадок перевірок, технічну документацію з графіками роботи працівників центру.

 

У рамках кримінального провадження тривають слідчі дії для притягнення до відповідальності осіб, причетних до протиправної діяльності кол-центрів.