Синоптики попередили про ймовірність другої хвилі повені в Україні: коли та де
Через підняття рівня води у Дніпрі, Десні, Сеймі, Прип’яті, Горині та Західному Бузі одразу вісім регіонів країни опинилися у зоні підтоплення. >>
Радійте, поки тепло, бо зима буде довгою.
Нетривале потепління наприкінці жовтня порадувало жителів півдня країни аномальним теплом до 20 градусів вище нуля вдень, але ось ночами все-таки буде холодно — не вище п’яти градусів.
В інших регіонах синоптики також спостерігають потепління, але не настільки виразне, наприклад, кияни змогли розслабитися лише 21-22 жовтня, коли вдень стовпчики термометрів показали 17-18 тепла, але вже у вихідні дні температура повітря впаде до 7 градусів удень та до 3-5 iз позначкою плюс уночі.
«До нас прийшло потепління, у більшості областей України вулиці наповнилися щасливими людьми, — втішила синоптик Наталка Діденко.
— 22 жовтня тепла погода охопить практично всю нашу територію, а у західних областях повітря місцями прогріється до плюс 19— 22 градусів! Синоптична ситуація зараз виглядає так, що з північного заходу давить потужний циклон, а на півдні Європи розлігся упертий антициклон. Їхнє протистояння зумовило сильний, навіть місцями до штормових поривів, вітер.
Але — бебебе — 22 жовтня у Києві, ймовірно, навіть до плюс 18 градусів! Хай дме, хоч лусне. І — традиційна ложка українського дьогтю: 23-24 жовтня в Україну почне заходити холоднюще повітря арктичного походження».
Холодно буде й у Західній Україні, де настрій зіпсують ранкові тумани та дощі. До епіцентру похолодання традиційно потрапляють Закарпаття, Вінницька область, Львів та Івано-Франківськ.
Там також прогнозують нічні заморозки та відсутність опадів. Водонепроникні плащі та парасольки знадобляться винятково жителям східних регіонів, де дощова погода виявиться у пріоритеті.
На думку завідувачки відділом кліматичних досліджень та довгострокового прогнозу погоди Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС та НАН України, доктора фізико-математичних наук Вазіри Мартазинової, зима цього року буде трохи м’якшою, аніж торічна, але нестійкою.
Зимова холоднеча до України прийде вже у листопаді, а Новий рік виявиться дуже холодним, але, швидше за все, таки безсніжним.
Солідарний з професійними кліматологами й популярний народний синоптик Леонід Горбань, який переконує, що зима 2021-2022 років в Україні буде сніжною та холодною.
Підступні морози прийдуть уже у грудні, коли також можливі й крижані дощі, а ось сильні морози, швидше за все, вдарять наприкінці лютого.
Через підняття рівня води у Дніпрі, Десні, Сеймі, Прип’яті, Горині та Західному Бузі одразу вісім регіонів країни опинилися у зоні підтоплення. >>
У Києві весняне водопілля йде на спад. За інформацією Київської міської військової адміністрації, за останні чотири дні рівень води впав на 44 см. >>
Кілька днів поспіль у Києві спостерігається падіння рівня води в Дніпрі. У четвер, 20 квітня, синоптики зафіксували зниження на 10 сантиметрів, ніж було 19 квітня. >>
Столична влада попереджає мешканців Києва про сильні зливи і ймовірне підтоплення окремих районів та ділянок. >>
Оборона Бахмута на Донеччині є найгарячішою точкою на мапі війни. Саме зараз через підвищення температури утворюються бездоріжжя, що обмежує пересування по пересіченій місцевості (ППM). >>
Українські Карпатах продовжує засипати снігом. Рятувальники показали, як сніжить на горі Піп Іван і закликали утриматися від виходу у високогір'я. >>