Дорогою ціною: збірна України вперше в історії зіграє в 1/4 Єврочемпіонату

02.07.2021

Артем Довбик приніс збірній України історичну перемогу над Швецією в 1/8 фіналу ЧЄ-2020. (Фото пресслужби УАФ.)

У новітній історії українського футболу не так багато випадків за участi вітчизняної національної команди в фінальних частинах найбільш масштабних турнірів збірних.

Ще менше випадків виходу «синьо-жовтих» до «плей-оф» цих змагань.

Чемпіонат Європи-2020 — це другий великий турнір, де збірній України вдалося подолати сито групового відбору. І хоча до 1/8 фіналу нинішнього Євро команду Андрія Шевченка завели, умовно кажучи, за руку, вітчизняні збірники наочно продемонстрували, що їх не варто вважати випадковими гостями поважного зібрання найсильніших збірних континенту.

Щоправда, перемога над збірною Швеції в першому раунді «плей-оф» дісталася українській збірній надто дорогою ціною.

Можливість реалізувати чисельну більшість у «синьо-жовтих» з’явилася після того, як захисник шведської команди Маркус Даніельссон отримав червону картку, завдавши перед цим важкої травми форварду української збірної Артему Бесєдіну.

Динамівський бомбардир завжди відзначався відчайдушною грою й ніколи не уникав жорсткої боротьби. Утім зустріч Артемового коліна з прямою ногою Даніельссона принесла українцеві аж занадто багато страждань.

Зроблене після матчу МРТ виявило в динамівця складну поєднану травму (часткове ушкодження задньої хрестоподібної, внутрішньої та зовнішньої бокової зв’язок, а також перелом виростка стегнової кістки), відновлюватися після котрої доведеться близько шести місяців.

«На жаль, великі перемоги даються нам дорогою ціною», — визнав складність ситуації один із помічників Андрія Шевченка у штабі національної збірної — Олександр Шовковський.

При цьому футболісти вітчизняної збірної наголосили, що перемогу над шведами вони присвячують важко травмованому партнеру по команді.

Переможний же м’яч у ворота скандинавів під завісу овертайму забив дебютант збірної Артем Довбик: 15 хвилин йому вистачило, аби стати героєм поєдинку.

Водночас кращим гравцем усього протистояння організатори визнали півзахисника «синьо-жовтих» Олександра Зінченка, котрий на свій рахунок у матчі записав гол та результативну передачу.

Відтак після участі в чверть­фіналі «мундіалю» 2006 року збірна України тепер спробує свої сили в 1/4 фіналу чемпіонату Європи, де суперником команди Шевченка буде збірна Англії.

Завдяки перевазі власного поля англійські збірники упевнено подолали груповий турнір, після чого доволі несподівано в 1/8 фіналу на «Уемблі» подужали міцну збірну Німеччини. З Україною підопічним Гарета Саутгейта доведеться грати в Римі. А тут, можна припустити, і «синьо-жовті» матимуть вельми пристойну підтримку.

Хай там як, але нав’язати непростому супернику боротьбу, за словами Шевченка, його підопічні зможуть, якщо встиг­нуть добре відновитися після 120-хвилинного поєдинку зі шведами.

При цьому, як наголошує наставник «синьо-жовтих», у чвертьфіналі українські збірники гратимуть за себе та за Бесєдіна, жертовність котрого стала визначальною для долі збірної України в «плей-оф» Євро-2020.

Чемпіонат Європи. Заключні матчі 1/8 фіналу. Англія — Німеччина — 2:0, Швеція — Україна — 1:2 (в дод. час; Форсберг, 43 — Зінченко, 27; Довбик, 120+1; вилучення: Даніельссон, 98 (Ш); У: Бущан, Караваєв, Кривцов, Забарний, Матвієнко, Сидорчук (Безус, 118), Степаненко (Макаренко, 94), Шапаренко (Маліновський, 61), Ярмоленко (Довбик, 106), Зінченко, Яремчук (Бєсєдін, 91. Циганков, 101)).