Подивіться на Литву поза екраном: чому треба побачити країну по-справжньому

23.06.2021
Подивіться на Литву поза екраном: чому треба побачити країну по-справжньому

Хоч би наскільки гарна картинка була на вашому FullHDою - екрані з 4К- зйомкою, прийшов час вийти за її межі й побачити світ вживу. Очі — от найкраща камера.


За підтримки ЄС ми відкриваємо для вас незвичні туристичні стежки Литви. Сьогодні ми розповiмо, чому треба побачити країну своїми очима, а не через екран.


Хочете подолати свій страх висоти? Відчуйте красу на 360°. Немає кращої терапії від акрофобії, ніж стояти на 180-метровій відкритій платформі на знаменитій Вільнюській телевежі — одній iз найбільших у Європі. І як тільки ви подолаєте приплив адреналіну, вже не зможете відірватися від краєвидів міста.


Коли ви переборете самого себе, спускайтесь, у місті ще багато пам’яток, на які варто подивитися. У Вільнюсі існують не просто парки, у них є цілі ліси!


А щоб оцінити масштаб озеленення міста, треба відправитися в одне з багатьох вражаючих місць. Але ця пригода — для справжніх авантюристів.


Якщо ви себе таким відчуваєте, натягніть туристичні черевики та пройдіться 100-кілометровою стежкою по місту. Цей маршрут повністю оминає Вільнюс.


М’яка земля набагато комфортніша для бігу, ніж асфальт, тому рекомендуємо на ній також зайнятися кардіо. Будівництво траси було натхненне Спільнотою литовських бігунів. Офіційним початком маршруту є пагорб під назвою Stalo kalnas у центрі Вільнюса, але ви можете розпочати з будь-якої точки або пройти його окремими ділянками.


Якщо ви оббіжите всю стежку і вам буде мало, можете також здійснити марш до Варнікайського лісу, що розташований в історичній столиці Литви — Тракай.


Цей краєвид буде більш дикий, ніж міський. Ви втечете на природу, в яку справді можете занурити свої почуття та тіло.


Під час заворожуючої прогулянки по звивистій стежці довжиною 3,5 км ви побачите туманне болото Ільґеліс, крихітні озера та мальовничий ліс.


Зберіть чорницю, брусницю, суницю або журавлину та насолодіться ароматами лісу!


Перемістившись литовським узбережжям та піднявшись на дюну Парнідіс на південній стороні поселення Ніда, ви відвідаєте місце великих пісків. Це єдине місце в Національному парку Куршська коса, де ланцюг плавучих дюн зберігся до наших днів. Тут є піщані дюни, соснові ліси і навіть популяція бродячих лосів.


Опинившись там, не пропустіть чарівну перспективу, яка відкривається з вершини Парнідіс. На південь від неї відкривається вид на плавучі дюни в заповіднику Гробштас.


Учені підрахували, що через панівні західні вітри ці мандрівні дюни рухаються від 0,5 до 10 м на рік.


Після натуралістичних пейзажів слід усе-таки вибратися в друге за величиною місто Литви. Стріт-арт стає все більш популярним видом мистецтва.
Мурали, фрески та графіті розповідають історію, служать оригінальною оправою і мають тривалу цінність.


Якщо ви використовували свій телефон здебільшого для селфі, прийшов час згадати, що в ньому існує панорамна функція. Вона вам точно знадобиться в Каунасі, де масивні фрески просто чекають, поки хтось зробить їх відомими в інстаграмі.


По всьому Каунасу з’являються великомасштабні фрески, написані професійними художниками, та стіни, присвячені вільному i законному самовираженню.


Одним iз найвідоміших настінних розписів є Майстер (Мудрий старий), який займає площу 440 квадратних метрів. Це, мабуть, перший масштабний твір вуличного мистецтва в Литві.


Фото з сайту life.pravda.com.ua.


А якщо захочете в Каунасі уникнути шуму повсякденного життя в оточенні чистого споглядання та спокою, вам треба їхати в Монастир Пажайсліс.


Абатство розташоване на околиці Каунаса і випромінює відчуття умиротворення та краси. Це один iз найкрасивіших ансамблів стилю бароко в Литві.


У XVII столітті канцлер Великого князівства Литовського Кріступас Жигімантас Пакас побудував святиню для монахів-камадолів на краю Каунасу, на той час у глухому лісі.


Його особливість — унікальне архітектурне рішення завдяки строгій осьовій композиції. У будівлях монастирського ансамблю збереглося близько 140 фресок різного розміру.


А наостанок полічи зірки. У Литві існує багато оглядових майданчиків, побудованих у найкрасивіших місцях країни.


Але незабутні враження вас чекають саме в Молетанському музеї етнокосмології. У нього є дікілька фішок. По-перше, він побудований у формі НЛО.


А також він не просто розказує про космос, а поєднує візуальні, емоційні, етнічні, духовні, когнітивні, прагматичні, прогностичні та онтологічні відносини з Космічним світом. Суть музею — стосунки людини і суспільства з Космічним світом.


Литва багатогранна та незвична. В ній поєднується затишок європейського міста та неперевершеність прибалтійської природи, що так бережно зберігає країна в незайманому стані. Це все і є справжня Литва.


Якщо вам набридло дивитися на життя через екран телефону, побачте світ на власні очі. Вийдіть за межі екрану в Литві.
За підтримки ЄС.


Програма інвестиційних заходів фондів Європейського Союзу на 2014—2020 роки.

 

(Інтернет-видання «Українська правда. Життя»)