Єдиний в Україні притулок для лебедів завдяки розголосу вдалося вберегти від закриття
У Межигір’ї працює Центр реабілітації лебедів, який є унікальним для України. >>
Облаштоване звенигородськими лісівниками джерело «Їсківка». (Фото надане пресслужбою Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства.)
Звенигородські лісівники спільно з громадою облаштували лісове джерело «Їсківка», що міститься у Вільхівецькому лісництві.
Як повідомили «УМ» у Черкаському обласному управлінні лісового та мисливського господарства, за переказами місцевих жителів, це джерело має більш як столітню історію, а про його смачну цілющу воду знають і за межами Звенигородки.
«Такі гідрологічні об’єкти, що розташованi на території держлісфонду, перебувають під постійною опікою лісівників. Тож повсякчас ми відновлюємо занедбані, доглядаємо діючі, оновлюємо вже облаштовані лісові джерела, аби всі охочі мали змогу напитися чи набрати з собою цілющої води, а ще з приємністю перепочити в лісі», — розповідають у Черкаському обласному управлінні лісового та мисливського господарства.
І додають, що кілька років тому старе джерело «Їсківка» висохло, проте трохи вище пробилось нове. Згодом відновилося й старе джерело, що дуже порадувало його відвідувачів.
Тож звенигородські лісівники зробили там дерев’яне накриття та встановили східці, облаштували містки та підходи, щоб за будь-якої погоди було зручно та комфортно набрати джерельної води.
А ще розмістили інформаційні аншлаги, стенди та таблички, на яких зазначили показники лабораторних досліджень води з джерела, подали загальну інформацію про її користь, вказали картографічні дані.
«Наш обов’язок — узяти кожен такий об’єкт під особисту охорону, тримати в належному стані прилеглу територію. Ці гідроголічні пам’ятки не повинні зникнути, і ми докладаємо для цього максимум зусиль і пишаємося тим, що завдяки спільній праці лісівників та свідомих громадян Звенигородщини маємо змогу споживати смачну джерельну воду», — говорить директор Звенигородського лісгоспу Іван Бас.
До речі, недавно лісівники перевірили якість води з джерела «Їсківка», відібрали проби і замовили клінічні дослідження води, надіславши до столичної лабораторії «Укрхіманаліз».
За перевіреними показниками зразок відповідає допустимим нормам, вода має відмінний якісний склад, в ній відсутні шкідливі домішки.
У Межигір’ї працює Центр реабілітації лебедів, який є унікальним для України. >>
На Черкащині зроблено ще один крок на шляху до інноваційної трансформації Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького. >>
Департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради замовив ТОВ «Каштан-Плюс» овочі та фрукти на 44,29 млн грн за вищими від ринкових цінами. >>
На Черкащині поблизу села Топилівка рятувальники зняли з крижини посеред Дніпра двох дорослих чоловіків і підлітка – вони прийшли до річки порибалити - інцидент трапився 16 лютого. >>
Біля узбережжя Сахаліну китайське вантажне судно "Анг Янг-2" з дизельним пальним та мазутом зазнало аварії та сіло на мілину неподалік російського порту Невельськ. >>
Японська компанія Kakuichi та японське агентство з міжнародного співробітництва (JICA) допоможуть Україні впровадити технологію нанобульбашок для насичення ґрунтів киснем. Це спиятиме відновленню та підвищенню родючості українських сільськогосподарських земель. >>