Щит від коронавірусу доктора Анатолія Потопальського — надійний порятунок українців від епідемій і пандемій

19.05.2021
Щит від коронавірусу доктора Анатолія Потопальського — надійний порятунок українців від епідемій і пандемій

Анатолій Потопальський. (Фото з сайту nubip.edu.ua.)

Планета ще не переживала епідемії такого масштабу, адже вона поширюється на весь світ, прямо чи опосередковано загрожуючи кожній людині на землі.

 

Ось чому ми перебуваємо на переломному етапі світової історії.

 

З цієї причини коронавірус також є доброю нагодою поглянути на людське життя з точки зору християнської віри в її багатовимірних відношеннях.

 

Кожна людина, незалежно від своїх релігійних переконань, повинна переосмислити цю глобальну кризу й відкрити для себе її екзистенційне значення.

 

Коронакриза є й залишається апокаліптичною катастрофою, яку нам усе одно доведеться пережити.

 

Ситуація дуже напружена. За прогнозами фахівців, вона триватиме ще довгий час, поки не будуть винайдені ефективні препарати від вірусних захворювань і вони не стануть доступними для всіх.

Ліки існують давно

Рік тому, в квітні 2020 року, Анатолій Потопальський повідомив, що його препарат «Ізатізон», за даними спеціалістів-вірусологів і лікарів, ефективний і перспективний проти коронавірусу.

 

«Ізатізон» розроблений в Україні ще у далекому 1973 році Анатолієм Потопальським разом з його ученицею, вірусологом, кандидатом біологічних наук, старшим науковим співробітником Л. В. Лозюк (Патент України №1786 Противiрусний препарат iзатізон/ автори: Потопальський А. І., Лозюк Л. В. — 29.10.93 (25.10.95. Бюл. №3). Л. А. Заїка, та О. І. Болсунова також працювали над вивченням імуномоделюючої дії препарату «Ізатізон» як імунологи. В результаті багаторічних досліджень надрукована монографія «Противірусні, протипухлинні та імуномоделюючі властивості лікувального препарату «Ізатiзон», авторами якої є Л. А. Заїка, О. І. Болсунова, А. І. Потопальський (К.: Колобіг — 2010.), про надзвичайно високу ефективність і перспективність цього препарату.


Ученi Інституту молекулярної біології і генетики НАН України (ІМБІГ НАНУ) разом з Анатолієм Потопальським виконали за 44 роки його незмінної роботи в цьому закладі багато державних наукових тем.

 

І зараз у ІМБІГ є виграна за конкурсом у новій державній структурі нова тема, яку виконують два провіднi відділи цього інституту. Керівниками теми є всесвітньо відомі вчені, зокрема заступник директора з наукової роботи, лауреат премії НАНУ ім. С. М. Гершензона, доктор біологічних наук, професор Л. Л. Лукаш i член-кореспондент НАН України, доктор біологічних наук, професор, лауреат Державної премії України у галузі науки і техніки О. І. Корнелюк.

 

Серед відповідальних виконавців також автор препарату — лікар-лікувальник, кандидат медичних наук, доцент, заслужений винахідник України, професор Європейської академії проблем людини, номінант Нобелівської премії (2004 р.), Людина року в США (1996 р.), лідер нації за версією Української конфедерації журналістів (2012 р.) Анатолій Потопальський. Вчені працюють над виконанням і утвердженням всесвітньо відомого препарату «Ізатізон» як вітчизняної розробки.


Дорога до хворих співвітчизників непроста, але переможна. Це єдиний в Україні препарат, який був удостоєний срібної медалі на міжнародній сільськогосподарській виставці «ОМЕК-85» у Будапешті. Відзначений він також срібними медалями на ВДНГ СРСР та УРСР.

 

На міжнародному форумі, організованому Міжнародною академією наук і вищої освіти (Лондон) у рамках Глобального міжнародного науково-аналітичного проєкту (GISAP) у 2017 році, матеріал про Систему доктора Потопальського, поданий колективом однодумців і колег В. Дроздом, О. Вєдєнєєвою, О. Василенко під назвою «Система доктора А. И. Потопальского комплексного духовного и молекулярно-генетического оздоровления, как вариант преодоления медико-биологических проблем обеспечения оптимальной жизнедеятельности человека и живой природы», здобув 3-тє місце в першості з наукової аналітики.


За даними лабораторії експериментальної хіміотерапії вірусних інфекцій Інституту епідеміології та інфекційних хвороб імені Л. В. Громашевського НАМН України, «Ізатізон» на моделі коронавірусу виявився ефективним препаратом. За висновками дослідників, він дієво інгібує репродукцію коронавірусу в експерименті з індексом селекційності 32,25. Це в 15-20 разів вище, ніж встановлений критерій для перспективних противірусних препаратів.


До складу препарату «Ізатізон» входять метисазон (марборан), диметилсульфоксид та поліетиленгліколь. Провідні вірусологи світу зазначають про те, що метисазон (марборан) найефективніший (цитування: «...Along with these, Methisazone an inhibitor of protein synthesis, CGP42112A an angiotensin AT2 receptor agonist and ABT450 an inhibitor of the non-structural protein 3-4A might become convenient treatment option as well against COVID-19. Significance. The drug repurposing approach provide an insight about the therapeutics that might be helpful in treating corona virus disease.» в перекладі: «...Поряд з цим, Метисазон — інгібітор синтезу білка, CGP42112A — антагоніст рецептора ангіотензину AT2 та ABT450 — інгібітор неструктурного білка 3-4 А — може стати зручним варіантом лікування проти COVID-19. Значимість: підхід до перенаправлення лікарських засобів дає уявлення про терапевтичні засоби та їх лікарські форми, які можуть бути корисними при лікуванні коронавірусу»).


Враховуючи механізм противірусної дії «Ізатізону», цей препарат буде ефективний і при мутантних формах коронавірусу, поява яких реальна в сучасному і недалекому майбутньому.

На реєстрацію лікарського засобу потрібні шалені кошти

За даними Центру громадського здоров’я, станом на 4 квітня 2021 року в Україні зафіксовано 13 тис. 738 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19. Кількість активних хворих — 364 тис. 183 особи.


Від початку кампанії щеплено 290 тис. 566 оcіб, з них отримали одну дозу 290 тис. 564 особи, завершили вакцинацію (отримали двi дози) 2 особи.


Вакцинація проти COVID-19 в Україні розпочалася з препарату Covishield, який, попри іншу назву, є ідентичним вакцині Oxford-AstraZeneca AZD1222, але виробляється за ліцензійною угодою в Індії. Українська влада наполягає на його ефективності й безпечності.


Водночас використання вакцини AstraZeneca вже призупиняли в ЄС через ризик розвитку небезпечного тромбозу головного мозку у деяких щеплених. Після того як Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) заявило про безпечність препарату, більшість держав Євросоюзу відновили вакцинацію.

 

Але вже 30 березня в Німеччині це питання постало знову — федеральне міністерство охорони здоров’я ФРН вирішило обмежити щеплення препаратом для осіб, молодших 60 років, саме через небезпеку утворення тромбозів у цієї категорії пацієнтів.


І ось уже скоро 50 років, як винайдений препарат «Ізатізон» показав свою ефективність при лікуванні великої кількості захворювань, у тому числі й хворих на коронавірус, але незрозумілою залишається позиція наукової спільноти, лікарів та керівництва держави в байдужому ставленні до вітчизняних препаратів, які не мають побічної дії в порівнянні з вакциною. Окрім того, «Ізатізон» можна застосовувати дітям від одного року та дорослим незалежно від віку.


«Ізатізон» має дозвіл на використання у ветеринарії та сільському господарстві і в наш час успішно вивчається в медицині. Перспективність застосування «Ізатізону» в медицині відома давно (після застосування на добровольцях), але в умовах пандемії коронавірусу на препарат варто звернути особливу увагу.


Препарат «Ізатізон», як і інші препарати, розроблені Анатолієм Потопальським та представниками його наукової школи, що в різний час долучались до клінічних випробувань, не були зареєстровані з двох причин.

 

Перша причина — на реєстрацію лікарського засобу потрібні шалені кошти (близько 4—5 мільйонів гривень), яких, звісно, у професора Потопальського немає. Друга причина — вітчизняні та іноземні фармацевтичні компанії не бажають зайвої конкуренції, вони не хочуть, щоб на ринок вийшли значно дешевші препарати.


«Ізатізон», «Амітозин» і «Амітозиноберамід» як перспективні іноваційні розробки були включені до Державної програми «Ліки України» зi значним орієнтовним фінансуванням на п’ятирічку (2013—2017 рр.), але грошей на неї так і не було виділено.


І саме зараз, у тяжкі часи світової вірусної пандемії, почалося нечуване і небувале донині цькування великого вченого — Анатолія Потопальського — і його препарату «Ізатізон».

 

Відрізано всі комунікації від його лабораторії в Інституті молекулярної біології і генетики, знищено експериментальні теплиці, припинено виробництво запатентованих препаратів та унікальних фіточаїв на Житомирському заводі «Ліктрави», який продано іноземцям, створено всілякі інші труднощі для нормальної продуктивної роботи.


Підключили, врешті, і телебачення. Канал «СТБ» у своїй передачі «Я соромлюсь свого тіла» розпочав паралітичні інсинуації. На телеекран витягнули бідну хвору сільську жінку з четвертою стадією онкологічного враження.

 

Яка не має коштів ні на операцію, ні, тим більше, на післяопераційну хіміотерапію. Єдине, що їй було доступне з пенсії, — це підтримуючі препарати з лабораторії Анатолія Потопальського.

 

Прошу акцентувати: не протираковий навіть «Амітозин», якого зараз і немає в лабораторії через неможливість виробництва, а лише супутні противірусні ліки. Більше того, вона зовсім не використовувала систему лікування доктора Потопальського, тобто діяла на свій розсуд.


Валіхновський підтримує Потопальського


Ростислав Валіхновський і його клініка в Києві з 2012 року є генеральними партнерами й учасниками найпопулярніших телевізійних проєктів про красу і здоров’я — «Поверніть мені красу» («1+1»), «Я соромлюсь свого тіла» («СТБ»), «Моє нове життя» («Україна»).


Відомий спеціаліст Ростислав Валіхновський — Заслужений лікар України, пластичний і реконструктивний хірург iз понад 20-річним досвідом роботи. Засновник і керівник Медичного центру «Клініка доктора Валіхновського» в Києві.

 

Віцепрезидент Всеукраїнської асоціації пластичних реконструктивних естетичних хірургів, кандидат медичних наук, політичний і громадський діяч.


Ростислав Валіхновський на громадських слуханнях стану реалізації наукових розробок лікаря-новатора і науковця Анатолія Потопальського, автора нового наукового напрямку молекулярного оздоровлення людини і довкілля, що відбулись 5 лютого 2009 року за ініціативи Громадської ради освітян і науковців України і президента Національної академії наук України, висловив високу оцінку діяльності Анатолія Потопальського, як ученого і лікаря, зазначив, що в головній лікарні країни «Феофанія» ліки, зокрема й «Амітозин», Потопальського давно й успішно використовують. Пообіцяв робити все, що в його силах, на підтримку великої справи Потопальського.


Як священник і богослов, що виступає в авторській програмі на телеканалі УПЦ «Духовний імунітет», Ростислав Валіхновський наголошує на важливості духовного імунітету та необхідності сповіді та Святого Причастя для людей як найважливіших ліків, про що зазначено і в давно розробленій системі доктора Потопальського, для комплексного оздоровлення, лікування та профілактики злоякісних і доброякісних пухлин, вірусних й імуноагресивних захворювань, зокрема про духовне та фізичне оздоровлення.


«Ізатізон» входить у визнану світовими світилами «Систему оздоровлення доктора Потопальського» та рекомендується при:


* масових iнфекцiйних вiрусних захворюваннях (грип, СНIД, епідемічний енцефаліт та iн.);
* вiрусних гепатитах А, В, С;
* гострих захворюваннях верхнiх дихальних шляхiв (риніти, ларинготрахеїти, бронхіти, бронхопневмонiї, гострi респiраторнi iнфекцiї — ГРВI);
* туберкульозi легень, кiсток, статевих органiв;
* хворобах ротової порожнини (глосити, гінгівіти, стоматити, пародонтити, періодонтоз);
* хворобах шкiри, залоз i слизових (герпес шкiри i слизових, в тому числi статевих органiв, оперізуючий лишай, опіки, рожисте запалення, гнійні рани і трофічні виразки, абсцеси, фурункули, карбункули, мастити, лімфаденіти, псоріаз, грибкові ураження);
* урологічних і гінекологічних захворюваннях (нефрити, ендометрити, сальпінгіти, трихомоніаз, хламідіоз, ерозiї, загострені кондиломи, простатит, аденома простати);
* захворюваннях порожнин (перитоніт, плеврити, цистити, ендометрити), суглобiв (травми, синовіїти, артрити, в тому числi й вiрусний неспецифiчний iнфекцiйний поліартрит та псоріатичний артрит);
* ураженнях мозку (менінгіти, енцефаліти, дитячий церебральний параліч, розсiяний склероз);
* передпухлинних i пухлинних захворюваннях (бородавки, папiломи, меланобластоми та ін.);
* невритах i невралгіях, мієзитах;
* алергiчних захворюваннях шкiри (екзема, кропивниця тощо);
* хворобах ЛОР-органів (отитах, мастоїдитах, ангінах, фарингітах, папіломах гортані, поліпах носа);
* геморої.


Серед співробітників, волонтерів і всіх однодумців — юридичних структур: Інституту оздоровлення і відродження народів України (ІОВНУ), Благодійного фонду А. І. Потопальського «Небодарний цілитель»; громадських об’єднань: «Братської оздоровчої громади України БОГУ — Радість», Благодійного оздоровчого гурту успіху добродійників амбітного руху-БОГУ ДАР, які дотримувались умов карантину у всіх сферах життя та вживали «Ізатізон», не було виявлено жодного важкого випадку захворювання коронавірусом.

 

Особливо важливо, що не було таких хворих і серед пацієнтів та спеціалістів-медиків, які контактували з хворими на коронавірус.

 

Найбільш показова ситуація із захистом від цієї недуги за допомогою «Ізатізону» в окремих родинах: хто вживав препарат — не хворів або мав легку форму, а хто в тій же родині ним не скористався — мав тяжку форму або навіть помирав. Так сталось у кількох моїх родичів і знайомих. А в Анатолія Потопальського таких спостережень десятки.


Одна із вдячних пацієнтів лікаря, доктор медичних наук, професор, активний громадський і політичний діяч на міжнародній арені пані Людмила Порохняк-Гановська вибрала найперспективніший власний спосіб пробудження сонно-дрімотного стану нашої втомленої «любими друзями» зрадниками і її псевдорятівниками системи.

 

Як досвідчений лікар, вона надала ілюстровані фото своїх мук iз невдалим і дорогим офіційним лікуванням знайомої всім герпесної інфекції шкіри обличчя й очей (джерела на сайтах).

 

«Ізатізон» за кілька днів не залишив і сліду цього мученицького, на жаль, масового захворювання при правильному і регулярному застосуванні.


Від себе додам: через 35 років після вбивчої планетарної Чорнобильської катастрофи уряд і наш народ забули винуватців Чорнобильської трагедії, її ліквідаторiв і переселенців iз рідного спаплюженого краю. А віддалені наслідки Чорнобиля досі діють і назавжди залишаться незагоєною раною враженої території і населення. Тож пам’ятаймо, не дрімаймо та оздоровлюймось негайно!


А ТИМ ЧАСОМ...

Указом президента України Володимира Зеленського №194/2021 від 17 травня 2021 року Анатолію Потопальському призначено довічну державну стипендію.

 

Як ідеться в тексті документа, довічні державні стипендії призначено «видатним діячам науки, які досягли сімдесятирічного віку», серед них — Потопальському Анатолію Івановичу  1938 року народження, кандидатові медичних наук, доцентові, заслуженому винахідникові України.

 

 

Людмила ЯВОРСЬКА,
кандидат юридичних наук, старший викладач відділу підготовки прокурорів з організації роботи в органах прокуратури та викладання професійної етики інституту спеціальної підготовки Національної академії прокуратури України