Дверi переплутали? Що відомо про обшуки в будинку, де живе Вiталiй Кличко

19.05.2021
Дверi переплутали? Що відомо про обшуки в будинку, де живе Вiталiй Кличко

Кличко запевнив, що за такі дії доведеться відповідати і організаторам, і виконавцям. (Фото з сайту pravda.com.ua.)

Вранці у вівторок стало відомо, що в будинок, де живе мер Києва Віталій Кличко, прийшли з обшуком силовики.


При цьому в СБУ і Департаменті стратегічних розслідувань (ДСР) Нацполіціі повідомляли журналістам, що їхнi співробітники не беруть участі в обшуках у Кличка.

 

Мовляв, у багатоповерховому будинку, де живе Кличко, проводять слідчі дії в рамках кримінального провадження, яке не стосується мера столиці.


За словами Кличка, в квартирі, куди прийшли силовики, живуть колишні співробітники театру. А правоохоронці йому сказали, що квартиру здають.


«Начебто ця квартира здається і в них питання до орендарів. Але... Камера, встановлена на моєму поверсі, зафіксувала, що ці люди підіймалися на мій поверх і дзвонили та стукали в двері моєї квартири. Помилка? Я не думаю», — написав мер Києва у фейсбуцi.


За його словами, слідчі з’явилися у під’їзді одразу після того, як о 7-й ранку Віталій Кличко пішов на тренування. Мер Києва додає, що такого тиску на столичну владу не було навіть за часів Януковича.


Нагадаємо, що правоохоронці провели серію обшуків на київських комунальних підприємствах та у соратників мера столиці Віталія Кличка.

 

Тільки за останні два дні обшуки відбулися в «Київзеленбуді», в КП «Спецжитлофонд», в «Киїавтодорі», в Київському інституті земельних відносин, «Київміськсвітлі», а також у департаментах земельних ресурсів і соціальної політики.


Також правоохоронці побували вдома й у глави виконавчого комітету політичної партії УДАР, близького соратника мера Києва Віталія Кличка — Артура Палатного.


Сам Кличко назвав обшуки тиском на столичну владу й особисто на нього, а також придушенням місцевого самоврядування. Мер переконаний, що обшуки пов’язані з тим, що Київ вивчає питання про введення виконкомів, «коли суспільство і управління містом не залежить від вказівок і волі Банкової».