Протест проти Киви-"науковця": колишній речник МОЗ спалив свій диплом кандидата медичних наук

28.04.2021

На знак протесту проти успішного захисту 26 квітня дисертації нардепом від ОПЗЖ Іллею Кивою львівський лікар, викладач Українського католицького університету та колишній речник МОЗ Олександр Ябчанка спалив свій диплом кандидата медичних наук.

 

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook та опублікував відповідне фото диплома у вогні на тлі Львівського медичного університету.

 

«Із квітня 2014 року мені присудили науковий ступінь кандидата медичних наук. Сьогодні Ілля Кива захистив кандидатську дисертацію. Комісія з 13 членів одноголосно проголосувала «за».


Зважаючи на це, мені надалі соромно називатись кандидатом наук. Це звання остаточно дискредитовано. Прошу вважати це офіційною заявою з вимогою позбавити мене наукового ступеня кандидата медичних наук. Закликаю інших кандидатів та докторів наук вчинити аналогічно і не йти на компроміси з совістю.


Лише так у нас може з’явитись шанс на науку, за яку нам не буде соромно перед нашими нащадками», — написано в повідомленні.


Зауважимо, що Олександр Ябчанка — експерт із реформи системи охорони здоров’я. У 2017 році став радником міністерки охорони здоров’я Уляни Супрун, а в 2018-му — речником МОЗ за її керівництва.

 

У 2013 році захистив кандидатську дисертацію у сфері педіатрії, гематології. З 2014 року є кандидатом медичних наук.


Висловив свій протест і нардеп від ЄС Володимир Ар’єв: «Після сьогоднішнього «кандидата наук» я вирішив піти з аспірантури. Краще просто книгу напишу».


Нагадаємо, що в понеділок Ілля Кива «захистив» кандидатську дисертацію з державного управління. Тема — «Механізми впливу громадянського суспільства на державне регулювання правоохоронної діяльності (на прикладі країн ЄС та України)».

 

Захист відбувався в державному Інституті підготовки кадрів держслужби зайнятості. Журналістів на нього пропускали за списками, які погоджував помічник народного депутата.


Наявність звання кандидата наук, зокрема, дає доплати до зарплат на державних і педагогічних посадах.

 

А згідно з розслідуванням Bihus.Info, у своїй кандидатській дисертації депутат ОПЗЖист Ілля Кива використав довідку з фейковим підписом і вказав наукові конференції, в яких участі не брав.