Хто куди, а ветерани — в кінотеатри

14.10.2003

      Нещодавно «УМ» писала про баталії, які відбуваються навколо кінотеатру «Жовтень». Його дирекція «воювала» з місцевим Палацом ветеранів за приміщення кінотеатру. Ветерани, вимагаючи від влади більших актового залу та екрана, зупинилися на самоокупному та рентабельному кiнотеатрi. Справу тягнули довго й нудно. І ось нарешті міськрада таки взялася щось вирішувати. «Жовтень» не передали у власність Палацу ветеранів. Як повідомив начальник Головного управління культури Олександр Биструшкін, на сесії міськради були присутні представники від Управління соцзахисту населення, делегація ветеранів на чолі з депутатом ВР Анастасієвим, члени Ради ветеранів України. Словом, пенсіонери прийшли у всеозброєнні. «Але, — каже Олександр Биструшкін, — при всій повазі до ветеранів ми їм відмовили. Я ще раз повторюю, що дуже поважаю ветеранів, у мене сам батько був учасником війни. Та не може кожна проблема вирішуватися за рахунок культури, ще й у такий спосіб».

      Директор кінотеатру «Жовтень» Людмила Горделадзе рішення міськради прокоментувала так: «Я вважаю, що це один із небагатьох випадків, коли преса об'єдналася з державними службовцями, виступила на захист і перемогла».

      Але не слід забувати, що проблема з Палацом ветеранів усе одно залишається. Дмитро Стаднюк, директор Палацу, вирішив «до кінця відстоювати свою позицію». Тому її, позицію, знову розглядатимуть на засіданні міськради, повідомив Олександр Биструшкін. Проблему, як він пообіцяв, обов'язково вирішать до кінця жовтня. «Мабуть, знову за рахунок культури, — скрушно зітхнув пан Олександр. — Знову кінотеатр, але який — поки нічого не говоритиму. Бо навіть одна назва викличе купу прохань, листів, плачів. А я того не хочу. Очевидно, це буде заклад, який не працює на даний момент так, як належить. Що це значить? Наприклад, щоденні сеанси, відповідна робота з кінопрокатом, удосконалення проекційних систем, рекламне забезпечення».

      За обіцянками депутатів міськради, якщо вже буде рішення передати майно якогось кінотеатру Палацу ветеранів, то це вже остаточно. Але пригадаймо, як іще за «царя Гороха» Палац ветеранів через Верховний Суд вимагав собі приміщення кінотеатру «Зоряний». Після довгої тяганини «Зоряний» було приватизовано. Потім «Жовтень», i він не останній у цьому списку.  На черзi нова культурна «жертва». Чому так виходить: культуру фiнансують за «залишковим принципом», а «культурне» майно роздають у першу чергу.