Одеський фермер навчився вирощувати бразилійські фрукти кассабанани

30.10.2020
Перший урожай ароматних овочів зібрав житель села Шевченкове Одеської області, який вирішив «монетизувати» глобальне потепління.
 
Бо якщо раніше наші аграрії могли лише мріяти про екзотичні овочі та фрукти на грядці, то цьогоріч з’явилася відмінна можливість насолодитися незвичайними але смачними касабананами з тропіків.
 
Розсаду експериментатор зміг висадити у відкритий ґрунт вже у лютому, а зірвати на пробу перший плід — у травні поточного року.
 
Після того, як з’ясувалося, що касабанани відмінно акліматизувалися на Одещині, перед нашими фермерами відкрилися блискучі перспективи вирощувати та продавати делікатесну екзотику весь рік.
 
— Це справжнє диво, виростити настільки смачний та одночасно стійкий до традиційних для наших полів шкідників овоч, — розповів фермер Дмитро Євдокимов. — Зовні касабанани нагадують українські кабачки, але у них яскраво-жовта солодка м’якоть iз витонченим ароматом, а шкірка — незвичайного фіолетового кольору. Плоди рослини дуже просто зберігати, а зібраний наприкінці літа урожай доживе й до новорічного столу!
 
Понад 200 років кассабанани вирощують по всій тропічній Америці та на островах Карибського моря, а перевага екзотичних плодів у тому, що їсти їх можна сирими. Хоча знавці підкажуть чимало рецептів приготування з кассабананом різноманітних джемів, консервації, а також супів та гарнірів до м’яса.
 
За словами одеського експериментатора, найголовнішою проблемою при вирощуванні кассабананів в Україні стала необхідність забезпечити регулярний полив. Адже на їхнiй історичній батьківщині у Бразилії панує вологий субтропічний клімат, а от у нас літо 2020 року видалося найпосушливішим за останні 150 років.
 
Зазначимо, що ще один приємний бонус фермери зможуть отримати у разі повторення нинішнього сезону аномально теплої зими. Адже взимку 2019-2020 років деякі особливо щасливі господарі примудрилися зібрати по 2-3 врожаї моркви, яка плодоносила навдивовижу активно.
 
А ось аграрії Херсонської області вже кілька років поспіль з успіхом вирощують такі не менш екзотичні для України культури, як зізіфус, інжир, банани, лимони, мандарини, гранати, кизил, обліпиху, айву та хурму.
 
Медики зазначають, що абсолютно всі ці овочі й фрукти сприяють зміцненню нашого імунітету та допомагають якнайшвидше одужувати після коронавірусного ураження. Оптимальна кількість овочів на день у міжсезоння для дорослого становить 300 грамів, а фруктів — 200 грамів.
 
Справжнім порятунком від сезонних вірусів, ГРВІ, а також коронавірусу COVID-19 для українців стане можливість їсти кассабанани, а також пити компот із додаванням багатих на вітамін С кизилу та обліпихи разом із доброю жменею волоських горіхів.