Копродукція трьох: восени розпочнуться зйомки кримінальної драми Олега Сенцова

10.07.2020

Рада з державної підтримки кінематографії ухвалила рішення щодо підтримки проєкту кримінальної драми Олега Сенцова «Носоріг». Початок зйомок заплановано на осінь 2020 року.
 
«Носоріг» — кримінальна драма, події якої розгортаються в Україні в 90-ті роки. Це епоха, яка нас усіх змінила — перехід від Радянського Союзу до наших днів, але всі ті виклики й досі актуальні для нашого суспільства. В українському кіно ще не знімали фільми про ці часи, тому я вважаю, що важливо поговорити про це, зазирнути в самих себе, — розповідає режисер і автор сценарію Олег Сенцов. — Про бандитів ми бачили багато стрічок, але мене цікавить перш за все людина: що вона відчуває, чому діє саме так, чи може така людина змінитися... Адже немає поганих людей, є люди, які роблять погані вчинки».
 
Фільм створюється у копродукції України, Німеччини та Польщі. Загальний бюджет становить 1,65 млн євро. Проєкт «Носоріг» є переможцем конкурсного відбору кінопроєктів Державного агентства України з питань кіно 2012 року й отримав головні премії індустріальних секцій кінофестивалів у Софії, Єревані та Одесі. Підготовку до зйомок стрічки було розпочато ще у 2013 році, проте через незаконне ув’язнення режисера в Росії виробництво фільму не розпочалось. 
 
Українську сторону проєкту представляють компанії «Край кінема», заснована Олегом Сенцовим у 2008 році, та «Артхаус Трафік». Польські партнери — Apple Film Production — уже працювали з Олегом Сенцовим над створенням фільму «Номери», прем’єра якого відбулася на Берлінському фестивалі цього року.
 
Німецька сторона — кінокомпанія Ma.ja.de, яка з «Артхаус Трафік» виступала співпродюсерами драми «Донбас» Сергія Лозниці, відзначеного премією за найкращу режисуру секції «Особливий погляд» Каннського кінофестивалю-2018. 
 
Фінансування від Державного агентства України з питань кіно становить 50 відсотків бюджету фільму «Носоріг» (25 млн 100 тис. гривень). До цього проєкт Олега Сенцова отримав фінансову підтримку від німецького кінофонду Medienboard Berlin-Brandenburg і Польського кіноінституту. 
 
Наталія ПАНАФІДІНА, 
«Артхаус Трафік»