Курс на падіння: українці почали гірше ставитися до Зеленського

16.10.2019

Протягом місяця зменшилася кількість українців, які позитивно ставляться до президента Володимира Зеленського, а також до прем’єра Олексія Гончарука та спікера ВР Дмитра Разумкова. Таким є дослідження Київського міжнародного інституту соціології.
 
З 9 по 11 жовтня КМІС провів опитування серед дорослого населення методом CATI (телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів.
 
Опитування не проводилося на територіях, які тимчасово не контролюються владою України. Проведено 1200 інтерв’ю, похибка вибірки з імовірністю 0,95 не перевищує 3%.
 
Дані цього дослідження порівнюються з результатами опитування КМІС, проведеного з 16 по 19 вересня 2019 року, тоді було опитано 1500 респондентів.
 
Так, у жовтні порівняно з вереснем знизилося число тих, хто позитивно ставиться до трьох перших осіб держави: Зеленського (73% і 66%), Гончарука (17% і 10%) і Разумкова (33% і 27%).
 
При цьому рівень знання про Гончарука і Разумкова невисокий: першого не знають 48% опитаних українців, другого — 36%. Дещо зросло число тих, хто позитивно ставиться до Бойка і Тимошенко. Ставлення до Вакарчука і Порошенка практично не змінилося.
 
64% опитаних тією чи іншою мірою схвалюють дії та заяви Зеленського у вересні та жовтні цього року, 22% — тією чи іншою мірою не схвалюють. 51% респондентів схвалюють дії уряду протягом вересня та жовтня, 27% — не схвалюють. 53% учасників дослідження схвалюють дії Верховної Ради протягом вересня та жовтня, 30% — не схвалюють.
 
49% опитаних українців тією чи іншою мірою схвалюють заяву міністра освіти Ганни Новосад про те, що з вересня наступного (2020 року) всі російськомовні школи України перейдуть на українську мову навчання, 47% — тією чи іншою мірою не схвалюють таке рішення.