Не стало «чеського солов’я»: легендарний співак Карел Готт відійшов у засвіти на 81-му році життя

04.10.2019
Не стало «чеського солов’я»: легендарний співак Карел Готт відійшов у засвіти на 81-му році життя

Карел Готт у Чехії 42 рази ставав лауреатом глядацької премії «Золотий соловей».

Помер легендарний чеський естрадний співак Карел Готт.
 
 
Серце музиканта перестало битися ввечері у вівторок, 1 жовтня, незадовго до півночі.
 
 
Він віді­йшов уві сні, в своєму будинку в Празі в колі найближчих членів родини.
 
 
Речниця співака Анета Штольцова підтвердила його смерть чеській інформагенції CTK 2 жовтня, повідомляє агенція новин dpa. Виконавець помер у віці 80 років.
 
У вересні 2019 року співак оприлюднив інформацію про те, що хворіє на гостру форму лейкемії. Рак лімфатичної системи в нього діагнозували чотири роки тому.
 
Карел Готт був одним з найуспішіших співаків в історії Чехії. Він не сходив зі сцени майже шість десятиліть. За оцінками експертів, за цей час було розпродано понад 50 мільйонів платівок із його піснями, багато з яких стали хітами.
 
Готт народився 14 липня 1939 року в Пльзені, на заході Чехії. У Чеській Республіці співака вважали легендою. Там він 42 рази ставав лауреатом глядацької премії «Золотий соловей».
 
Із 1968 року він став відомим і на Заході, де здобув собі славу як «Сінатра Сходу», «Золотий голос із Праги» чи «Елвіс Преслі з берегів Влтави». 
 
До його найбільших хітів належать «Леді Карнавал», «Підсоло­джу собі каву», «Де маєш, пташечко, своє гніздечко» та «Дзвіночки щастя». Упродовж своєї довгої кар’єри Готт записав та видав понад 180 альбомів.
 
Співак виконував пісні не лише чеською мовою, в його репертуарі були пісні німецькою, італійською, англійською та російською мовами.
 
Він був універсальним талантом, виконував твори різних музичних жанрів — від музики поп до оперних арій, народних пісень та пісень у стилі кантрі. Він часто адаптував світові хіти на чеський лад.
 
Найбільш відомі з них El condor passa, Hot Stuff чи Maria (з мюзиклу «Вестсайдська історія»).
 
Особливо популярним Карел Готт став у Німеччині. Тут його називали «Божественний Карел», адже навіть прізвище співака в перекладі з німецької означає «Бог». 1977 року вийшов німецький мультсеріал «Бджілка Майя», де Готт виконав головну мелодію.
 
Його голос запам’ятало не одне покоління німецьких дітей, що виросли на цьому мультсеріалі, який з успіхом ішов також у СРСР.
 
Українські глядачам голос Карела Готта відомий, зокрема, за саундтреком до популярного фільму-казки «Три горішки для Попелюшки» спільного виробництва Чехословаччини та НДР.