Народний артист, Герой України Анатолій Паламаренко святкує 80-річчя

12.07.2019
Народний артист, Герой України Анатолій Паламаренко святкує 80-річчя

Анатолій Паламаренко.

Народного артиста Анатолія Паламаренка, Героя України, лауреата Шевченківської премії, 12 липня шанувальники віншують із 80-літтям. Народився він у містечку Макарові Київської області в родині колгосп­ників Єлизавети Оксентіївни та Нестора Тимофійовича. У родині підростало четверо дітей, найменшим був Анатолій.
 
Шлях у велике мистецтво для Анатолія Паламаренка розпочався ще зі школи. Він іще учнем полюбляв читати вірші, гуморески і копіювати мову однокласників, учителів, знайомих. А після закінчення десятирічки юнак вирішив стати артистом. За Анатолія Паламаренка приймальна комісія Київського театрального інституту ім. І. Карпенка-Карого проголосувала одностайно.
 
Студентом найбільше полюбляв заняття зі сценічної мови. Після закінчення інституту Анатолій Паламаренко одержав призначення на роботу до Хмельницького обласного драматичного театру ім. Г. І. Петровського. Пропрацювавши один рік, він повернувся до Києва. Велика любов до мистецтва художнього слова взяла гору над театром — артист звернувся до Київської (нині Національної) філармонії з проханням зарахувати його читцем.
 
У репертуарі Анатолія Паламаренка незчисленна кількість класики української літератури: від «Фата Моргани» Михайла Коцюбинського і «Кайдашевої сім’ї» Івана Нечуя-Левицького до Шевченкового «Кобзаря».
 
Анатолій Несторович читає цикл лекцій студентам національних університетів ім. Т. Г. Шевченка та М. Драгоманова, свій предмет артист назвав «Слово». Також викладає курс сценічної мови у Національній музичній академії ім. П. Чайковського.