Залиште нужденних у спокої

03.07.2019

Шановна редакціє! В січні 2019 р. я подав документи на призначення субсидії для придбання твердого палива, скрапленого газу, води та електроенергії (проживаю у приватному будинку).
 
У березні субсидію було призначено з січня по грудень 2019 р. У квітні на мою картку в Ощадбанку надійшли кошти на придбання дров та газу (на ту суму можна придбати лише 40% необхідних на зиму дров). Це при тому, що сім місяців у кімнаті, в якій я проживаю, температура сягає 14-16 градусів.
 
У квітні 2019 р. на мій телефон прийшло sms-повідомлення: «Субсидія (вказано суму) не покриває інші послуги. Відсутні деталі в кабінеті» (повідомлення набрано латиницею. — Ред.). Чи це не знущання з людини, у якої кнопкова «Нокія», подарована сином? Який «кабінет»?!! А у більшості пенсіонерів (у селах) — ні телефонів, ні мобільного зв’язку!
 
Починаючи від січня і по цей день мені приходять платіжки без урахування субсидії. З водоканалу в нашому місті платіжки взагалі не надсилали і не надсилають. Разів по два-три я обійшов соцзабез, Ощадбанк, водоканал, неодноразово телефонував на «гарячу лінію» Ощадбанку, але які суми субсидій і кому з виконавців послуг вони попадуть, я не з’ясував — не знає ніхто з них!
 
Це ж знущання над людьми! Мабуть, спочатку слід було запустити механізм перерахування цих коштів виконавцям послуг, забезпечити зворотний зв’язок зі споживачами?! Надавачі послуг не бажають укладати договори про зняття коштів Ощадбанком. Практично — субсидій немає!
 
Гарну систему придумав пан Рева. В Ощадбанку обіцяють, що ці гроші колись повернуть. А сьогодні за що жити? Чому відмінили стару систему субсидіювання, коли я сплачував лише свою частку платежу за комунальні послуги і не хвилювався; чи видачу субсидій готівкою?
 
Наведіть, будь ласка, лад у цьому питанні, пане Рева, бо, вибачте, дурнішого нічого вигадати, ніж ця новація, не можна було. Чого ви «крутите» з цією допомогою нужденним? 
А. КОСТЮК
Теплик, Вінницька область

 • Страшне в Одесі

  Страшне в Одесі. Загинуло 8 людей (за попередніми даними) в готелі Токіо Стар. Згоріли в пожежі >>

 • Ще не вмерла Україна

  Я чую знову і знову, що тому чи іншому моєму співгромадянинові не подобається наш національний гімн. А ви знаєте, що "кумір міліонов" таки поміняє і гімн, і прапор. Поміняє не з великої любові до прапору і гімну, а тому щоб продемонструвати всьму світові, що в Україні немає святинь, немає констант >>

 • Звільнення Безсмертного - це тактика малих поступок агресору

  Звільнення Романа Безсмертного відбулося через подачу ним об’єктивної актуальної ситуації на Донбасі. Вирішальною підставою для відставки, на мою думку, стала його заява про те, що після загибелі поблизу Маріуполя чотирьох морських піхотинців, Україні слід призупинити участь у мінському форматі >>

 • Про війну громадянську і не громадянську

  В Україні не громадянська війна хоча б тому, що в наших ворогів немає ніякого альтернативного образу України. Більше того, вони взагалі не визнають існування українців як окремої нації, вважаючи Україну штучним утворенням, відірваним підступними австро-угро-англо-саксами, поляками, німцями та іншими >>

 • Мудрістю і не пахне

  Без реалізації національної ідеї на основі поезії-вчення Тараса Шевченка повноцінну, самодостатню державу ми не побудуємо, не відбудеться справжнє національне відродження. >>