Кум Путіна Медведчука взяв під контроль ще один телеканал: тепер ZIK

19.06.2019
Кум Путіна Медведчука взяв під контроль ще один телеканал: тепер ZIK

(Малюнок Володимира СОЛОНЬКА.)

Інформація про те, що телеканал ZIK хочуть придбати наближені до Віктора Медведчука люди, лунала давно.
 
 
А 14 червня вже офіційно з’явилася заява про те, що депутат від «Опозиційного блоку» Тарас Козак купує третій український телеканал та створює медіахолдинг під назвою «Новини». 
 
Очолить холдинг колишній генеральний продюсер телеканалу «Прямий» Олексій Семенов.
 
До цього він очолював телеканали «112 Україна» і NewsOne, які нині належать Тарасу Козаку і входитимуть до сітки «Новини». Раніше медіахолдинг ZIK (телеканал та інформаційне агентство) належав родині українського бізнесмена Петра Димінського. 
 
Відразу після оголошення про те, що телеканал переходить до рук нового власника, з медіа звільнилися низка топ-менеджерів та керівників програм. Із каналу ZIK пішли керівниця департаменту виробництва власних програм Ольга Мовчан, шеф-редактор новин телеканалу Роман Недзельський, закриває свою програму автор та ведучий Вахтанг Кіпіані, про звільнення повідомила головна редакторка ІА ZIK Тетяна Вергелес.
 
Також посаду полишив і генеральний директор медіахолдингу Ігор Туркевич. У своєму «Фейсбуцi» він коротко написав «Причини, я думаю, зрозумілі». Про те, що припиняє свою співпрацю із телеканалом, заявив і журналіст та автор програми «Гра у класику» Сергій Рахманін.
 
«Змушений припинити співпрацю з каналом ZIK. Причини зрозумілі. Дякую колегам за плідну співпрацю», — написав він. 
 
Провела свій останній ефір на телеканалі і ведуча Тетяна Даниленко.
 
«Весь мій життєвий шлях проти того, щоб читати в ефірі «про гражданский конфликт на Юго-Востоке Украины» або питати у Віктора Володимировича, як йому вдається бути розумним та красивим одночасно. Дехто зі знайомих дивується: Тарас Козак — нормальний мужик, ти теж нормальний мужик, хіба ви не зможете подолати ідеологічні розбіжності й домовитися про певний ступінь твоєї автономії? Ні, не зможемо. Бо не Тарас Козак, а Віктор Медведчук і Росія», — саме так прокоментувала своє рішення ведуча у блозі на «Українській правді».
 
Ведучий програми «Прямим текстом» Остап Дроздов заявив про припинення виходу своїх програм на телеканалі ZIK через зміну власника. «Усі ці роки я мав щось схоже на автономію. Попередній власник давав мені можливість мати свій авторський острівець, і це була розкіш. Навіть коли на канал прийшли всеядні «колеги», я від власника мав гарантії невтручання в мою авторську програму. І в її межах я (всупереч загальній думці) поставив кілька ключових принципів: лише українська мова в ефірі, непускання в ефір відверто проросійських ригів (я не пустив до себе ні добкіних, ні мураєвих, ні інших), жорстка антиросійська риторика», — написав журналіст. І додав, що допоки нове керівництво не озвучило своєї редакційної політики щодо його авторських програм — він припиняє їх вихід. 

А ТИМ ЧАСОМ...

Парубій заявив про солідарність із журналістами, які звільнилися iз ZIK

Голова Верховної Ради Андрій Парубій заявляє, що в руках «проросійської маріонетки» прямо чи опосередковано перебувають уже кілька загальноукраїнських телеканалів. Про це він сказав під час Погоджувальної ради.
 
«Цього тижня ми iз сумом дізналися, що кум Путіна став співвласником ще одного всеукраїнського каналу. В руках проросійської маріонетки прямо чи опосередковано знаходяться вже кілька загальноукраїнських каналів. І це викликає велику тривогу, напевно, у всіх українців, тому що в гібридній війні інформаційна війна є одним із ключових напрямків атак на Україну», — наголосив Парубій.
 
Він висловив підтримку і солідарність з тими журналістами і співробітниками телеканалу ZIK, які «звільнилися, щоб не стати інформаційною зброєю проти України в руках Кремля».
«Шануємо вашу позицію і принциповість», — сказав голова ВР.
 
«Я переконаний, що з цього приводу і державні органи влади повинні зробити певні висновки, бо захоплення й окупація українського інформаційного простору є не менш небезпечною, як і окупація українських областей, як і окупація українського Криму», — наголосив Парубій.

Зеленського закликають скликати РНБО через продаж телеканалу ZIK

Депутатська фракція «Народного фронту» закликає президента Володимира Зеленського невідкладно скликати засідання Ради національної безпеки і оборони через придбання телеканалу ZIK народним депутатом від «Опозиційного блоку» Тарасом Козаком. Про це заявив лідер фракції «Народний фронт» Максим Бурбак під час засідання Погоджувальної ради.
 
  «Фракція «Народного фронту» звертається до Президента Володимира Зеленського із закликом невідкладно скликати засідання РНБО для розгляду питання загроз інформаційній безпеці з максимальним інформуванням суспільства про ухвалені рішення. Ми також попереджаємо, що інформаційна корозія здатна роз’їсти найміцніші позиції будь-якого політика, навіть якщо його підтримка в суспільстві безпрецедентно висока. І нам би зовсім не хотілося, щоб порядок денний українському президенту, парламенту, уряду і всьому українському народу щоранку оголошували на каналах російського впливу в Україні», — сказав Бурбак.