Разом — ми сила

12.06.2019

Із давніх-давен на нашу територію нападали іноземці та присвоювали собі частину наших земель. Так і Росія напала на нас та захопила Крим і частину Донецької та Луганської областей.
 
Колись Петро І та Катерина ІІ хотіли «приписати» до Росії нашу княгиню Ольгу — не зійшлося по роках, але історичні документи про неї та наші землі досі залишаються в Росії, якщо їх не знищили.
 
Радянська влада по-фашистськи керувала нами, грабувала, вбивала, влаштовувала голодомори, вивозила в Сибір. У 1917 р. не зуміли українці об’єднати окремі військові з’єднання в одну армію, тож Росія нас знову взяла «під своє крило».
 
Тільки в 1991 р. ми нарешті від’єдналися від Росії, але вона не переставала думати, як би знову захопити Україну. Так, за Януковича підсунули нам свого міністра оборони, щоб знищив нашу армію — це їм удалося (сьогодні хочу сказати велике спасибі всім волонтерам, які буквально врятували нашу армію в перші дні агресії проти України).
 
Та багато в чому ми й самі винуваті, адже часто вибирали в президенти не справжніх українців-патріотів. Спершу треба було Чорновола обрати, тоді — Мороза.
 
Росія уздовж усіх кордонів з Україною підсилює свої війська, продовжує в Європі паплюжити нашу Батьківщину, розповідаючи про «бандерівців», які «знущаються» над приїжджими туристами чи й узагалі вбивають не-українських дітей. Також Росія захопила теле- та радіопростір, щоб втручатися в наші вибори.
 
Для протидії таким проявам гібридної війни нам потрібно об’єднуватися, щоб боротися, діяти, допомагати хто як може і хто чим може, щоб швидше вигнати з нашої землі російських окупантів, бо перемогти їх військовою силою ми не можемо.
 
Потрібно організовувати козацькі громади, оскільки багато питань виникло не лише в політичному житті, а й у побуті, і в екології. Потребують очищення від сміття наші річки, моря, а ліси — збереження та контролю за вирубуванням.
 
Європейські ж інституції повинні підсилити тиск на Путіна за Донбас, Луганськ, Крим, адже  своїми силами нам з агресором не впоратися. 
Володимир ЛАВРЕНЮК
с. Гореничі, Києво-Святошинський район, Київська область

 • Страшне в Одесі

  Страшне в Одесі. Загинуло 8 людей (за попередніми даними) в готелі Токіо Стар. Згоріли в пожежі >>

 • Ще не вмерла Україна

  Я чую знову і знову, що тому чи іншому моєму співгромадянинові не подобається наш національний гімн. А ви знаєте, що "кумір міліонов" таки поміняє і гімн, і прапор. Поміняє не з великої любові до прапору і гімну, а тому щоб продемонструвати всьму світові, що в Україні немає святинь, немає констант >>

 • Звільнення Безсмертного - це тактика малих поступок агресору

  Звільнення Романа Безсмертного відбулося через подачу ним об’єктивної актуальної ситуації на Донбасі. Вирішальною підставою для відставки, на мою думку, стала його заява про те, що після загибелі поблизу Маріуполя чотирьох морських піхотинців, Україні слід призупинити участь у мінському форматі >>

 • Про війну громадянську і не громадянську

  В Україні не громадянська війна хоча б тому, що в наших ворогів немає ніякого альтернативного образу України. Більше того, вони взагалі не визнають існування українців як окремої нації, вважаючи Україну штучним утворенням, відірваним підступними австро-угро-англо-саксами, поляками, німцями та іншими >>

 • Мудрістю і не пахне

  Без реалізації національної ідеї на основі поезії-вчення Тараса Шевченка повноцінну, самодостатню державу ми не побудуємо, не відбудеться справжнє національне відродження. >>