Зворотний бік епатаж: у Києві вийшов у прокат байопік про Елтона Джона «Рокетмен»

12.06.2019
Зворотний бік епатаж: у Києві вийшов у прокат байопік про Елтона Джона «Рокетмен»

Елтон Джон у фільмі «Рокетмен». (Фото з сайта kinoafisha.ua.)

Усі ми вийшли із дитинства. І відомий британський співак, шоумен, композитор та філантроп, епатажний і нетрадиційний, нині 72-річний Елтон Джон, який кілька разів відвідував Київ, востаннє — минулоріч.
 
 
Його сім альбомів займали перші місця у музичному рейтингу Billboard 200; 23 сингли входили в американський Топ-40; 16 потрапляли в першу десятку; 6 піднімалися на перше місце. Один із них, Candle in the Wind (версія, присвячена принцесі Діані) разійшлася 37-мільйонним тиражем. Тим часом зірку трохи не вбила пристрасть до алкоголю та наркотиків. (Останні 28 років Елтон Джон нічого не вживає). А починалося усе з того, що він був малою дитиною, яку недолюбили. І вже пізнавши шаленої слави і популярності в юності — музикант залишався самотнім. Про це мюзікл режисера Декстера Флетчера за сценарієм Лі Холла «Рокетмен», який в український прокат вийшов 6 червня.
 
Фільм вийшов динамічним, експресивним і психологічним. Перед глядачами відразу з’являється епатажний молодий чоловік, у яскраво-червоному вбранні з крилами за спиною і рогами на голові. Він прийшов на сповідь у реабілітаційний центр, заявляючи: я — алкоголік, кокаїніст, маю проблеми зі здатністю приборкувати злість. І, зрозуміло, йому ставлять питання про дитинство. 
 
Завжди вірила у головного героя, за фільмом, лише бабуся, постійно підтримувала його. Учителя фортепіано мати-домогосподарка йому погоджується забезпечити, «щоб не плутався у мене під ногами». А батько-військовий не омине сказати матері хлопця, своїй першій дружині: «Ти прив’язала мене дитиною». І з суворою виправкою гриматиме на сина за те, що той без дозволу взяв дивитися його колекцію; і не обійме, заявляючи «ти ж — не дівчина».
 
Шлях входження у шоу-бізнес: зміна імені, перший контракт, знайомство з талановитим поетом-пісенником, перше пробне турне до США. Перед виступом у культовому клубі «Трубадур» напутніми словами є: «Влаштуй їм офігенне шоу, але не вбий себе наркотою».
В український прокат «Рокетмен» вийшов із віковим обмеженням 16+. Мабуть, і тому, що показують еротичні сцени чоловічого кохання. Вони не виглядають як пропаганда й агітація нетрадиційних стосунків. Відчуття навіть протилежні, коли дивишся на страждання головного героя з шаленим успіхом, якого просто використовують і розводять на гроші, користуючись юнацьким фізично-почуттєвим потягом.
 
Терон Егертон блискуче зіграв головного героя — Елтона Джона. Його виконавська майстерність сподобалась і реальному прототипу. Образ друга Берні Топіна, поета-пісенника, втілив Джеймі Белл. Річард Мелден зіграв коханця, що став менеджером Джона Ріда. Практично епізодична роль Ренати Блюель — жінки, з якою Джон одружився, хоча шлюб був короткотерміновим. Запам’ятовується і колоритний образ матері музиканта у виконанні Брайс Даллас Ховард. 
Музичні композиції у фільмі «Рокетмен» продубльовані українськими субтитрами — це допомагає всім глядачам відчути режисерський задум і загалом головного героя. У кінці мюзикла Елтон Джон обіймається із собою малим, підводячи до думки, що лише розуміння своїх дитячих переживань і певного роду прощення навколишнім, можуть вселити упевненість у собі та гармонію без додаткогого допінгу.