Аграрії Черкащини на добу перекриють трасу Київ—Одеса через свавілля місцевої очільниці Держгеокадастру

29.05.2019
Аграрії Черкащини на добу перекриють трасу Київ—Одеса через свавілля місцевої очільниці Держгеокадастру

Терпець у селян, методично грабованих чиновниками Держгеокадастру, час від часу уривається. І тоді вони перекривають дороги. (Фото з сайта radiosvoboda.org.)

У середу, 29 травня, аграрії Черкащини на добу перекриють дорогу державного значення Київ—Одеса біля посту дорожньої поліції в Уманському районі області (210-й кілометр траси).
 
 
Про це повідомили уповноважені Всеукраїнської аграрної ради.
 
 
Сільгоспвиробники протестуватимуть проти свавілля місцевої очільниці Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Ольги Залоги.
 
 
Її звинувачують у порушенні законодавства в частині невиконання рішення судів, а також — у покриванні корупційних схем, яерез які землю у Черкаські області отримують «потрібні» люди.
 
Тим часом ветеранам АТО не вдається отримати обіцяну державою земельну ділянку, а місцевим аграріям — дозвільних документів на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, постійне користування чи оренду.
 
Саме з таким свавіллям зіткнулось колективне сільськогосподарське підприємство «Родниківка» Уманського району Черкащини. У 2016 році працівники та пенсіонери КСП звернулись до Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області із заявою надати дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо приватизації земель державного підприємства «Родниківка». Однак одразу отримали відмову.
 
Працівники КСП оскаржили її у Черкаському окружному адміністративному суді, який визнав відмову обласного Держгеокадастру протиправною та зобов’язав установу вирішити питання про надання КСП «Родниківка» дозволу на розробку проекту землеустрою щодо приватизації земелельної ділянки.
 
«Держгеокадастр подав апеляцію на дане рішення, проте апеляційний суд її відхилив і залишив у силі рішення окружного адміністративного суду. Незважаючи на це, рішення не виконувалось. Не змогла добитись результату і державна виконавча служба, хоча дійшло і до накладання штрафу за невиконання рішення суду. При тому, що закон на нашому боці, вдіяти ні ми, ні уповноважені органи нічого не можуть ось уже два роки. Тому, на жаль, єдине, що нам залишається, аби привернути увагу до цієї проблеми, — акції протесту. Наперед просимо вибачення в усіх, кому спричинимо незручності», — попередив керівник КСП «Родниківка» Сергій Войченко. 
 
У подібній ситуації наразі опинилось і КСП «Ягубець», яке знаходиться у Христинівському районі Черкащини. Протистояння між чиновницею, сільгопвиробниками та атовцями на Черкащині триває давно. Аграрії влаштовували не одну акцію протесту з вимогою звільнити Ольгу Залогу, однак ні керівництво Держгеокадастру, ні Кабмін до цього часу жодним чином на їхні вимоги не відреагували.
 
Цього разу протестувальники налаштовані категорично. На акцію протесту вийде понад 200 сільгоспвиробників. Їхні вимоги — виконання рішень суду та звільнення Ольги Залоги з посади керівника Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області.