Невідкладна свобода:у Сенаті США закликали Трампа разом із союзниками провести операцію у Чорному морі

05.04.2019

Комітет із закордонних справ Сенату США затвердив і рекомендував до схвалення резолюцію, яка закликає забезпечити свободу навігації у Чорному морі та підтримує скасування газопроводу «Північний потік-2», повідомило Посольство України у США на своїй сторінці у «Фейсбуку».
 
Співавторами резолюції стали біля семи десятків сенаторів від Демократичної і Республіканської партій.
 
«У документі законодавці закликають президента США надати через відповідні програми Державного департаменту і Пентагону додаткову безпекову підтримку нашій державі, особливо з метою зміцнення морських спроможностей України попереджувати та відбивати подальшу російську агресію», — йдеться у повідомленні.
 
Сенатори також закликають президента США Дональда Трампа до невідкладного проведення спільної з союзниками США операції для забезпечення свободи навігації у Чорному морі.
 
Метою цієї операції ініціатори називають демонстрацію підтримки міжнародно визнаних кордонів, двосторонніх домовленостей та принципу безпечного проходження суднами Керченською протокою і Азовським морем.
 
Ще законодавці США звертаються до НАТО із закликом посилити присутність та спроможності Альянсу у Чорному морі, у тому числі щодо моніторингу ситуації на морі та берегової оборони.
 
«Санкції проти РФ, які є безпосереднім наслідком дій влади цієї країни, залишатимуться чинними та посилюватимуться, доки російська поведінка належним чином не зміниться», — наголошується у документі.
 
Посольство України у США зазначає: «Також сенатори вітають і підтримують резолюцію Європарламенту від 12 грудня 2018 р., яка засуджує російські агресію у Керченській протоці та закликає до скасування «Північного потоку-2» через його загрозу енергетичній безпеці Європи».