Всеукраїнська аграрна рада просить Мінагрополітики захистити сільських кооператорів

22.03.2019

Всеукраїнська аграрна рада (ВАР) звернулася до в.о. міністра аграрної політики і продовольства України Ольги Трофімцевої  з проханням втрутитися в ситуацію навколо звинувачень Першого українського сільськогосподарського кооперативу (ПУСК) в нібито підробці сертифікатів похо­дження добрив та ухиленні від сплати компенсаційного мита за імпорт мінеральних добрив в Україну.
 
Трофімцева пообіцяла вивчити ситуацію, апелюючи до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.
 
Нагадаємо, співробітники Головного управління Національної поліції в Херсонській області провели обшуки у брокера ПУСК — ТОВ ПКВ «Авилан». Юристи стверджують, що дії поліції протизаконні.
 
«По-перше, вказане кримінальне провадження може розслідуватися винятково слідчими органами ДФС України. Тому проведення обшуку співробітниками поліції в межах даного кримінального провадження є грубим порушенням ст. 216 КПК України. А факт ухиляння від сплати компенсаційного мита може бути встановлено винятково міжвідомчою комісією при Міністерстві економічного розвитку. Проте наприкінці січня 2019 року ця комісія відмовила Союзу хіміків України, що діє в інтересах підконтрольних одному з олігархів хімічних підприємств, у порушенні спеціального розслідування з цих підстав», — пояснив адвокат Дмитро Лошаков.
 
Керівник ПУСК Олександр Буюклі спростував твердження херсонської поліції, що кооператив нібито не має оригіналів сертифікатів добрив. Усі оригінали на імпортні добрива були надані для перевірки, і ПУСК чекає на результати.
 
«Такі дії спрямовані на примушування аграріїв купувати добрива випятково у групи компаній Ostchem, які на внутрішньому ринку мінеральних добрив стали монополістом та, користуючись таким своїм становищем, штучно завищують ціни на добрива на внутрішньому ринку», — наголошують у Всеукраїнській аграрній раді. Як інформує прес-служба ВАР, аграрії просять про наступне: ретельно перевірити реальні обставини, викладені у даному зверненні.
 
Вжити заходів щодо забезпечення безперебійного постачання сільськогосподарським товаровиробникам мінеральних добрив за ринковими, обґрунтованими цінами, у тому числі за рахунок їх імпорту.
 
Звернутися до міністра внутрішніх справ України з вимогою провести перевірку законності проведених слідчих дій та усунути виявлені порушення законодавства.