Комуністи не пам’ятають Голодомор

13.02.2019

Доброго дня та доброго здоров’я, шановна газето «Україна молода» та її трудівники!
 
Я — громадянин України, Микола Аврамович Сидоранський, маю 45 років трудового стажу, 4 роки прослужив у Радянській армії (в НДР), ветеран Другої світової війни.
 
Сьогодні я інвалід, ноги попухли, без милиць не пересуваюся, глухий, із купою болячок — це все «заробив» у СРСР за свою працю.
 
Оце тільки й радості, що почитати вашу газету. Читачам важливо, зокрема, що ви друкуєте спогади тих, хто пережив 1932-33 роки радянського Голодомору, потім уже голоду 1946-47 років.
 
Нас тоді трохи врятувала Західна Україна, куди їздили жителі Полтавської, Харківської, Сумської, Київської областей.
 
Їздив і я, тож добре пам’ятаю господаря в селі Містковичі, в якого я прожив від весни 1947 р. до жнив, завдяки чому й вижив, бо сім’я наша була велика — 9 душ: семеро дітей та батьки.
 
Ще залишилися люди, хоч їх і дуже мало, які добре пам’ятають 1932-33 роки — чим вони тоді харчувалися, як виживали. Ой було, було...
 
Але я знаю, що буде краще жити, коли не стане жодного комуніста та їхнiх послідовників при владі.
 
Бо поки вони отримують великі зарплати, мають недоторканність, службові машини, квартири, гарні пенсії, то й не згадають, як жилося людям під час Голодомору, яке жахливе було життя у колгоспах. 
Микола СИДОРАНСЬКИЙ
с. Розкішна, Ставищенський район, Київська область

 • Слухаємо чужих порад —

  Особистість і влада дуже взаємопов’язані. Скажімо, у двох сусідніх державах президентами стали люмпени-пролетарі. >>

 • В нас повернулися суди Лінча?

  Валерія Гонтарєва, схоже, стане першим політичним біженцем цієї влади і гарантовано отримає політичний притулок на Заході. Проблеми від цього будуть не тільки в нової влади, а в сприйняті України як демократичної держави вцілому >>

 • ПОЛІТПАРНАС: Наречена

  Серед поля сумна горобина —
  І струнка, й молода, як весна.
  А літа усе мимо і мимо,
  Але ж мріє про щастя й вона. >>