Важко «звести» мільйони

17.01.2019

Взагалі ця штука з електронним декларуванням геніальна абсолютно річ, повинна я вам сказати. Нехай навіть її запускали за допомогою «підсрачника» і допилювали на коліні — але ж у результаті запрацювало. І відразу стало цікаво. А головне — наочно і опукло.
 
Особливо я люблю ходити в декларації до військових, красивих, здоровенних, головний слоган яких — «Чесних більше».
 
Отже, що ми маємо. Ось «палковнік Аталотій», з усіх боків авантажний чоловік, одні вуса чого варті, геть позбавляють сну жінок кракелюрового віку і красиво лягають на приклад автомата. Чесний знову ж.
 
Ось його декларація. https://public.nazk.gov.ua/.../5357e277-2934-4091-b5e0-4e48ee...
 
Але що таке? Як же так? Де ж сам пан Гриценко і його майно?
 
А немає його. Весь під спідницею у дружини, разом з вусами (гусари, мовчати!). Все нерухоме майно кандидата в президенти Анатолія Гриценка записано не на кота, а на дружину — журналіста Юлію Мостову.
 
Причому на неї зареєстровані квартири в Києві, придбані як до заміжжя з Гриценком, так і після нього. Водночас усі земельні ділянки в Кончі-Заспі придбані пані Юлією вже під час спільного проживання і шлюбу з кандидатом Аталотієм.
 
«Палковніку» ж належать тільки автомобіль Volvo XC90 2013 року випуску і гідроцикл Yamaha VX700 2006 року випуску. Що, в принципі, правильно, адже по життю потрібно рухатися без нічого, мчати назустріч небезпеці по суші і воді, і щоб волосся назад.
 
На рахунках у кандидата трохи більше 130 тисяч доларів (в гривні кошти на банківських рахунках Гриценко не зберігає, що теж показово), з яких він отримав відсотки обсягом майже 180 тисяч гривень. Живе Гриценко на пенсію, сумарний річний розмір якої близько 140 тис. грн., і на нанозарплату в 14,8 тис. грн. на рік від «Києво-Могилянської академії».
 
Тут можливі два варіанти: або пан кандидат узагалі не вміє заробляти грошей, а вміє тільки зухвало триматися за ріжок і розкладати вуса по прикладу, в той час як заробляє дружина, невтомна жінка, дай Бог їй здоров’я; або ж пан Гриценко абсолютно свідомо уникає реєстрації на своє чесне, нічим не заплямоване ім’я будь-яких активів, тим більше дорогих.
 
Банально, скажете? Але ж незмінно спрацьовує. Ми можемо скільки завгодно довго сміятися і тицяти пальцем, а тим часом придбані на ім’я Мостової гектар землі (2006 рік) і маєток (2005 рік) в елітній Кончі-Заспі якраз у той період, коли пан Гриценко був міністром оборони України, нікуди не подінуться.
 
Тепер по квартирах у Києві. У декларації вказана їх вартість. Загальна сума становить 4 396 549 грн. Найдорожчі з них були придбані в 2013 і 2014 роках на суму 4 366 049 грн.
Витрати подружжя Гриценків уже давно перевищують їхні офіційні доходи.
 
Якщо підсумувати орієнтовну вартість рухомого і нерухомого майна, придбаного сім’єю в період з 2013 року по 2017 рік (а це 6 300 000 грн. у 2013 році, 4 500 000 грн. у 2014 році і 11 000 000 грн. у 2016 році), то отримаємо цифру , яка вдвічі перевищує легальні доходи сім’ї Гриценків і становить 21 800 000 грн.
 
Коли ж додати до отриманої цифри ще й витрати на відпочинок Гриценка за останні три роки (а це 368 744 грн. за квитки на літак та проживання в готелях), то виходить, що «дебет — кредит» фінансового благополуччя кандидата у президенти не сходиться на цілих 12 143 200.
 
Показовим є той факт, що Гриценко ніколи не декларував значні фінансові доходи. За останні 14 років його сукупний офіційний дохід склав 2 500 000 грн., а це в серед­н­ьо­му 15 тис. грн. на місяць. Зараз же, судячи з його декларації, це пенсіонер-викладач із середнім доходом на місяць  12,8 тис. грн., і... банківським рахунком на 134 426 доларів.
 
Як зазначав сам Гриценко, 3 млн. грн. він вніс на свій рахунок після революції в 2016 році. Для накопичення такої суми Гриценкові знадобилося б 16 років, але, як було зазначено раніше — за останні 14 він набрав лише 2 500 000 грн.
 
Тому знову залишається заглянути під спідницю до дружини полковника, суворо спитати «хто тут?!» і тричі блимнути ліхтариком. 
Олена МОНОВА
(«Фейсбук»)

 • «Кандиди», «кандиди»...

  «Латинсько-український словник» (що може бути далі від виборів!) подає значення слова... candidus, a, um — білосніжний, блискучий, осяйний, чистий, ясний. >>

 • Україна в небезпецi,

  «Калигула, Кай, третий римский император (37-41). Сума­сбродный деспот, возведенный на престол войсками. Желая уничтожить сенат, призрачный остаток учреждений республиканского Рима, возвел в сенаторы своего коня. Был убит». >>

 • 5 років тому під Слов'янськом убито капітана СБУ Геннадія Біліченка

  П'ять років минуло з тих пір, як під Слов'янському пострілами із засідки був убитий капітан СБУ Геннадій Біліченко. Людина, який мав наказ "не відповідати на провокації". Убивши Геннадія, Гіркін сказав в перехопленій телефонній розмові, яку почула вся Україна: "покришили когось великого". >>

 • Що буде, якщо все-таки переможе Зеленський

  Ви запитаєте, "а чому Зеленський не може робити те, що робить Порошенко?”. Не може, бо не дуже розумний і не має здібностей – це зрозуміло кожному, хто слухав його виступи без сценарію. Не може, бо він “малорос”, який не любить Україну і мріє “повернути все як було” >>

 • Зеленський, Пінчук і Путін: «брати-близнюки»

  Зеленський підтримав офіційну позицію держави, що Крим належить Україні. Однак він ніяким чином не пояснив, як планує повертати контроль України над ним. Зеленський, зокрема, зазначив, що "Крим повернеться після зміни правлячого режиму в Росії". >>