У Мінагрополітики розповіли, як фермерам отримати нову «адресну» держпідтримку

27.11.2018
Від схвалення урядом Постанови № 911 від 24 жовтня 2018 року, якою додано нові прямі дотації для фермерів, Мін­агрополітики проводить онлайн-конференції з представниками областей для інформування та максимального залучення сільгоспвиробників до участі в нових фермерських програмах держпідтримки.
 
Під час skype-конференцій представників Міністерства аграрної політики та продовольства з керівниками обласних Департаментів АПК та Українського державного фонду підтримки фермерських господарств пояснюють механіку отримання бю­джетної субсидії для новостворених фермерських господарств (3 тисячі гривень на гектар) та бюджетної субсидії на кожного члена ФГ у розмірі 5,5 прожиткового мінімуму.
 
Акцентовано, що відтепер фермери отримуватимуть кошти за спрощеною і звичною для них процедурою: через Український державний фонд підтримки фермерських господарств.
 
Щоб отримати бюджетні субсидії, необхідно до регіональних відділень Укрдержфонду подавати заяву і наступні документи:
 
— копію статуту фермерського господарства (для юридичної особи) або копію договору (декларації — у разі одноосібного ведення) про створення сімейного ФГ;
— відомості з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що підтверджують право власності або користування земельною ділянкою;
— копію фінансового документа, що підтверджує наявність чистого доходу (виручки) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік (для ФГ). Таким документом має бути форма № 2-м або форма № 2-мс;
— копію фінансового звіту за останній квартал — для ФГ, які зареєстровані в поточному (2018) році;
— довідку, чинну на дату подання заявки, про відсутність заборгованості;
— згоду ФГ щодо надання Мінагрополітики інформації, яка становить банківську таємницю або містить персональні дані.
 
На підставі пакета документів, отриманих від фермерських господарств, регіональні відділення Укрдержфонду формують відповідні реєстри і до 10 числа передають їх до центрального відділення Укрдержфонду.
 
Мін­агрополітики на підставі наданого узагальненого реєстру перераховує кошти до Укрдержфонду в межах обсягу відкритих бюджетних асигнувань, який у свою чергу перераховує кошти на поточні рахунки фермерського господарства.
 
Скористатися фінансовою підтримкою за цими напрямами можна один раз упродовж бю­джетного року.