Порошенко пообіцяв, що проблем з доставкою пенсій Укрпоштою не буде

27.11.2018
Порошенко пообіцяв, що проблем з доставкою пенсій Укрпоштою не буде

(Фото з сайта president.gov.ua.)

Президент Петро Порошенко під час відвідання ПАТ «Укрпошта» на Житомирщині наголосив на необхідності напрацювання системного рішення, яке б унеможливило скорочення поштових відділень, та не створювало б проблеми із доставкою пенсій у сільській місцевості.

Глава держави зауважив, що останнім часом відбувається скорочення відділень Укрпошти особливо в сільській місцевості, що створює величезні проб­леми місцевим мешканцям, у першу чергу людям похилого віку, з доставкою пенсій тощо.

«Друга позиція, що є загроза скорочення листонош. І ми з цим абсолютно ніяк не можемо погодитись — ні зі скороченням відділень, ні зі скороченням листонош. І ми не можемо допустити, щоб вирішення цієї проблеми відбулося за рахунок простих людей: або переведення на неповну ставку листонош — нам треба захистити їх; або за рахунок підвищення тарифів зробити додаткове навантаження на пенсіонерів. Це теж неправильно, бо це все буде відбуватися за рахунок кишені простої людини», — наголосив Президент.
 
За словами глави держави, для захисту людей він запропонував уряду виділили 500 млн. грн. із державного бюджету, щоб забезпечити Укрпошті компенсацію видатків на доставку пенсій.
 
«І ці 500 млн. підуть на те, щоб захистити пенсіонерів, не підвищувати тарифи на доставку пенсій. Не буде це робитися за рахунок коштів пенсіонера, простої людини. Пенсії треба збільшувати, а не забирати звідти додаткові кошти, і в той же час зберегти відділення», — зауважив Президент. За його словами, нині бюджетний комітет розглядає це урядове подання.
 
«Ці 500 мільйонів вирішують проблему на певний час. Цей час робиться для того, щоб ми знайшли спільними зусиллями системне рішення, яке би не потребувало подальшого втручання, але це системне рішення має відбуватися не за рахунок листонош... На сьогоднішній день ми робимо все можливе, щоб вас захистити, щоб не було скорочення, щоб відбулося, відповідно до рішень, підвищення заробітних плат і щоб ви виконували свою надзвичайно важливу роботу», — зауважив глава держави.
 
Президент подякував листоношам, що вони в непростих умовах не просто доносять інформацію чи листи, але для багатьох є зв’язком із зовнішнім світом.
 
Президент підкреслив, що керівництво Укрпошти пообіцяло не скорочувати сільські відділення. Водночас глава держави зазначив, що у разі порушення цього рішення на місцях люди мають звертатися до представників влади в районній і обласній дер­жавних адміністрацій.
 
«А ми це проконтролюємо — як ефективно використовуються кошти державного бюджету», — наголосив глава держави.