Українських підприємців можуть звільнити від «ярма» дорогих касових апаратів

05.09.2018

Державна фіскальна служба запустила пілотний проект із впровадження електронного чека, так званий e-Receipt.
 
Цей проект є складовою частиною пілотного проекту щодо застосування новітніх моделей для реєстрації розрахункових операцій та проекту Міністерства фінансів України «Податки це просто».
 
Для фіскалізації розрахунків, повідомляє «Європейська бізнес асоціація», передбачене технологічне рішення, яке не вимагає обов’язкового застосування традиційних реєстраторів та друкування паперових чеків, і може бути встановлене на будь-який електронний пристрій. Сам фіскальний чек можна буде перевірити у відкритій частині електронного кабінету ДФС.
 
Іншими словами, впроваджується альтернативне технологічне рішення для реєстрації розрахункових операцій у торгівлі без застосування традиційних реєстраторів (РРО).
 
Система може бути встановлена на будь-який пристрій — персональний комп’ютер, планшет чи смартфон. Застосування такої моделі на практиці позбавляє необхідності купувати традиційний касовий апарат, а відтак, друкувати паперові чеки.
 
«Використання новітніх технологій з метою фіскалізації операцій замість традиційних касових апаратів уже давно застосовуються в ряді високорозвинених європейських держав, — коментує менеджер Комітету побутової електротехніки «Європейської бізнес асоціації» Вікторія Куликова. — Тому ми сподіваємося на успішну реалізацію пілотного проекту та ухвалення позитивного рішення щодо використання інноваційних технологій. Таке рішення не лише повністю відповідає духу часу, а й сприятиме заощадженню ресурсів підприємців на використання касових апаратів».
 
Експерти також очікують якісно нових перетворень у ланці «підприємець — споживач».