Ада Роговцева, Тарас Петриненко та «Бумбокс»: кого можна буде побачити на фестивалі «Кропивницький — 2018»

21.08.2018
Ада Роговцева, Тарас Петриненко та «Бумбокс»: кого можна буде побачити на фестивалі «Кропивницький — 2018»

Із 29 серпня по 3 вересня у Кропивницькому вдруге про­йде масштабний Національний мистецький фестиваль, який назвали прізвищем видатного українського драматурга й актора, яке у 2016-му обрали для назви міста.
 
Прикрасить «Кропивницький — 2018» 81-річна улюблениця кількох поколінь Ада Роговцева трагікомедією «Соломон у спідниці». 
 
Усього покажуть 13 театральних проектів із різних міст. Привезуть найкраще: зокрема, «Вія. Докудраму» за Гоголем режисерки Наталії Ворожбит Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені Тараса Шевченка; шекспірівського «Гамлета» Олексія Кравчука Львівського театру-студії естрадних мініатюр «І люди, і ляльки»; «Одруження» за Гоголем режисера Івана Уривського — постановку Одеського українського театру імені Василя Василька; у день закриття фесту актор Київського театру імені Івана Франка, нині міністр культури Євген Нищук покаже моновиставу за творами Володимира Винниченка «Момент кохання». Ефектними, як і минулоріч, будуть вуличні дійства за участі Львівського театру «Воскресіння».
 
На території Фортеці святої Єлисавети прозвучить Ораторія для читця, баса, мішаного хору та симфонічного оркестру на тексти «Заповіту» Патріарха Йосипа Сліпого та канонічні тексти «Великого бажайте».
 
Серед виконавців — ансамбль класичної музики імені Бориса Лятошинського Національного будинку органної та камерної музики України. В обласній філармонії «Пори року» Антоніо Вівальді виконуватиме українсько-британський віртуоз-скрипаль Дмитро Ткаченко.
 
Драйву святу на головній Площі героїв Майдану додаватимуть «КораЛЛі», «Юркеш», Юлія Лорд, «Беz Обмежень», Альоша, «Антитіла», Тетяна Горобець і Тарас Петриненко, The Sound Age, «Місто доріг», «Мандри», «Нічлава», «Скай», Ірина Федишин, «Бумбокс» і ТІК. Несподіванки та сюрпризи дорослим і дітям готують Тоня Матвієнко й Арсен Мірзоян.
 
На Дворцовій упродовж усіх днів діятиме літературна толока, де книжки представлять 18 видавництв. Читачі матимуть змогу зустрітися з братами Капрановими, Мирославом Дочинцем, Іриною Мацко, Артемом Полєжакою, Дмитром Лазуткіним й іншими авторами. Художники представлять свої роботи на живописному пленері.
 
Усі заходи безкоштовні, у зали — вхід за запрошеннями. 

 • Богдан Поліщук: сценограф, який став режисером

  Про Богдана Поліщука сьогодні більше відомо як про художника-сценографа, або як художника-ілюстратора. Ще навчаючись у Національній академії образотворчого мистецтва, він разом зі своєю майбутньою дружиною Оленою Рачковською (нині – Поліщук) започаткував Незалежний Театральний журнал «Коза». >>

 • Польський композитор Кшиштоф Пендерецький помер у віці 86 років

  Знаковою подією для культурного життя Києва був останній приїзд до України 29 вересня 2018-го Кшиштофа Пендерецького, який за диригентським пультом представив свій монументальний твір Credo (1997-1998) за участі польських солістів і українських хорів та оркестру. >>

 • Третя «ГРА»: продовжують змагатися 28 вистав із 9-ти міст

  У Міжнародний день театру Національна спілка театральних діячів оприлюднила лонг-лист учасників третього Всеукраїнського театрального фестивалю-премії ГРА. Із 83 заявлених гравців експерти визначили 28 кращих. Саме вони продовжать боротьбу за національний театральний Оскар. >>

 • У культури відбирають 7 мільярдів

  Українське кіно не фінансується державою з нового року. Ще на Львівському книжковому форумі у кінці вересня 2019-го, тепер уже ексміністр культури Володимир Бородянський переконував видавців, що треба вибороти право отримувати з держбюджету гроші на закупівлю книжок для бібліотек. >>