У Тернополі відбулося навчання для підприємців, які хочуть експортувати равликів

01.08.2018
У Тернополі відбулося навчання для підприємців, які хочуть експортувати равликів

У Тернополі відбулося дводенне навчання для підприємців iз різних регіонів України, які мають намір всерйоз займатися вирощуванням... равликів на експорт.
 
 
Проходило воно на базі господарства Eko Snail, співзасновник якого, відомий тернопільський підприємець Роман Репко, вирішив створити своєрідний кооператив, який сприятиме розвитку цього ще не дуже звичного для українців бізнесу.
 
 
Об’єднання дасть змогу фермерам-початківцям оволодівати сучасними знаннями, обмінюватися досвідом, а також спільно закуповувати необхідне обладнання та продавати продукцію за кордон за вигідною ціною.
 
А щодо успіху обраної справи, в організаторів немає у цьому ані найменших сумнівів. За словами Романа Репка, попит на таку продукцію в Європі зараз задовольняється лише на 60—70 відсотків. При тому, що там вирощують близько 450 тисяч тонн равликів на рік.
 
В Україні ж цілком реально досягти показника у 200 тисяч тонн спільного товарообігу згаданої екзотичної продукції. Для цього, щоправда, треба ще постаратися. 
 
«Ми маємо намір створити цілий клас равлиководів і навчити людей технології, яка дасть можливість добре заробляти не тільки на великих фермах, а й навіть у своїх домашніх господарствах», — переконаний Роман Репко.
 
В самому Eko Snail вирощують малого сірого равлика, який походить із Середземномор’я, і орієнтуються на отримання 10 тонн продукції щорічно. До речі, українськими равликами, окрім європейських країн, зацікавилися вже й у Японії.