У Нацбанку розповіли, хто «розхитав» гривню

01.08.2018
У Нацбанку розповіли, хто «розхитав» гривню

Власники обмінних пунктів знову готуються чіпляти на стелли (значно більші цифри.)

Українська національна валюта після незбагненного злету упродовж весни і літа 2018 року раптово почала падати.
 
 
За один день гривня на міжбанку двічі падала на 10 копійок.
 
 
Що, звичайно ж, не могло не вплинути на офіційний курс. 
 
Банківські аналітики пояснюють таку тенденцію збігом кількох причин. По-перше, частина клієнтів чекала надхо­джень від Держказначейства і притримувала валюту до останнього, що і призвело до низької статистики торгів на міжбанку, що нехарактерно для завершення місяця. 
 
Окрім цього, на ринок вийшло не менше 3 млрд. гривень відшкодувань ПДВ, що знижує бажання експортерів виходити з активним продажем валюти.
 
Натомість вони витрачатимуть отриману гривню. Це створить певний тиск на валютний ринок і може призвести до продовження валютних гойдалок. 
 
Приблизно такої ж думки і голова Ради Національного банку України Богдан Данилишин. Знецінення гривні, на його думку, відбувається через посилення попиту на іноземну валюту, що зумовлено впливом короткострокових чинників. Тобто, знецінення гривні зумовлювало насамперед посилення попиту на іноземну валюту на безготівковому ринку.
 
«З одного боку, попит зумовлювали імпортери, купуючи іноземну валюту. З іншого — додатковий попит стимулювала гривня, яка надійшла на ринок через відшкодування ПДВ та виплати нерезидентам за гривневими ОВДП», — написав Богдан Данилишин на своїй сторінці у «Фейсбуці».
 
— При цьому відшкодування ПДВ має двоякий вплив на валютний ринок. Адже ці кошти частково спрямовують на купівлю іноземної валюти експортери. Крім того, експортери використовують як обігові кошти, що знижує необхідність «заведення» виручки в іноземній валюті в Україну».
Отже, наголошує голова Ради НБУ, знецінення гривні в липні відбувалося через посилення попиту на іноземну валюту, зумовлене впливом короткострокових чинників.
 
«Однак з метою упередження різких змін обмінного курсу гривні Нацбанк готовий і виходить на валютний ринок України з інтервенціями з продажу іноземної валюти, що й робив минулого тижня», — підсумував Данилишин.
 
Чи вдасться Нацбанку змінити вектор курсових коливань із падіння гривні на її укріплення, можна буде побачити вже найближчим часом. Утім великий вплив тут матимуть не лише об’єктивні чинники, а й суб’єктивні, як, наприклад, поведінка спекулянтів, які можуть розхитати валютний ринок навіть і за доволі сприятливих обставин.