У Шевченковому відновили понівечену скульптуру Кобзаря з ягнятком

16.03.2018
У Шевченковому відновили понівечену скульптуру Кобзаря з ягнятком

Скульптурну композицію перенесли у центр села.

Нарешті малий Тарас знову з ягнятком: на малій батьківщині великого Кобзаря громада відновила понівечену півтора року тому скульптуру. 
 
Як повідомляла раніше «Україна молода», в серпні 2016 року вандали викрали і вивезли у невідомому напрямку ягнятко від скульптури «Тарас мандрує», котра була встановлена при в’їзді в село Шевченкове Звенигородського району, де розташований  Національний заповідник «Батьківщина Тараса Шевченка». 
 
То було вже друге викрадення ягняти. Перший раз бронзову тваринку відновили. Але відтоді, як злодії поцупили другий раз те ягня, поновити скульптуру дотепер не вдалося. У держави на це не було грошей.
 
«Ягнятко відновили з ініціативи голови Черкаської облдержадміністрації Юрія Ткаченка. Всю скульптурну композицію ми перенесли і встановили у центрі нашого села, поруч iз місцевою школою. Тепер вона під цілодобовим наглядом відеокамери», — розповідає «Україні молодій» сільський голова села Шевченкове Сергій Смалько.
 
І додає, весною, як тільки буде година, біля скульптури Тараса проведуть благоустрій і посадять квітник.
 
Сергій Анатолійович каже: Тарасове ягнятко виготовили черкаські майстри з композитних матеріалів. Це не бронза, тож потенційним вандалам, які полюють за кольоровими матеріалами, ягня не буде цікавим.
 
До речі, відеокамер у Шевченковому встановлено вже аж чотири — біля обеліска загиблим героям, нового дитячого майданчика тощо.
 
За словами сільського голови, загалом у Шевченковому планують встановити 16 відеокамер. Наразі в селі активно проводять інтернет і згодом у користувачів буде реальна можливість спостерігати за тим, що фіксують сільські камери в реальному часі.