Мінекології виділило понад 50 мільйонів для відновлення унікального музею на Закарпатті

16.01.2018

На відновлення Музею лісу і сплаву на Чорній ріці в Міжгірському районі Міністерство екології України виділило Закарпатській області 53,1 мільйона гривень.
 
— Ця сума повністю покриває потреби у відновленні цього унікального об’єкта, — наголошує очільник області Геннадій Москаль. — Тендер проведений ще минулого року, роботи почнуться, як тільки дозволять погодні умови. Крім того, до місця розташування музею буде прокладено дорогу з асфальтним покриттям. Сподіваємося, що відкриємо музей в урочистій обстановці ще до кінця цього року.
 
Єдиний у Європі (і один із двох у світі) Музей лісу і сплаву в Закарпатській оласті, який належить Мінекології і входить до Національного природного парку «Синевир», перебуває в занедбаному стані й руйнується.
 
Під час катастрофічних паводків 1998 та 2001 років він зазнав значних пошкоджень. Зокрема, водою знесло унікальну греблю зі складним комплексом будівельних конструкцій, технічних вузлів і механізмів.
 
Її — довжиною 80 м і шириною 5,5 м — у ХІХ столітті спорудили за проектом австрійського інженера.
 
Свого часу обласна влада віддала музей у комунальну власність, щоб потім забрати в приватні руки — дуже мальовнича там територія.
 
Унікальний об’єкт не дозволили приватизувати місцеві мешканці та громадськість.
 
Закарпатська ОДА через суд ініціювала повернення музею на баланс Мінекології, що дало можливість фінансування відновних робіт. 
 
Після відкриття Музей лісу і сплаву стане перлиною Карпат, одним із чудес України, подивитися на яке приїжджатимуть тисячі туристів. 

  • На Закарпатті стартував історичний фестиваль «Срібний Татош»

    Триденний фестиваль середньовічної культури "Срібний Татош" розпочався на Закарпатті в селищі Чинадійово, де розташовано замок Сент-Міклош, у п’ятницю. У програмі - лицарські поєдинки, кінні бої, середньовічні танці та музика. >>

  • На Черкащині створюють національний природний парк «Холодний Яр»

    Минулого тижня представники Мінекології та області узгоджували на місці пропозиції щодо визначення можливих меж нового заповідника. Виявилося, що пріоритетом стає роз’яснювальна робота з місцевою громадою, аби напрацьовані пропозиції задовольнили усі сторони переговорного процесу. >>

  • На Чернігівщині відкрили природний парк «Беремицьке» (фото)

    Територія "Беремицького" облаштована екологічними стежками, містками та оглядовою вежею. На лісових та степових ділянках парку можна зустріти тарпаноподібних коней, відродженням яких тут займаються, косуль, туроподібних биків, зайців та близько 70 видів пташок. >>