У Києві відбудеться Міжнародний саміт мерів: очікують принца Нідерландів

31.10.2017

У Києві готуються до  Міжнародного саміту мерів, який відбудеться 28-29 листопада.
 
Серед гостей,  очікується, буде близько сотні  українських градоначальників, іноземні експерти та лідери місцевого самоврядування з Канади, Ізраїлю, Словаччини, Бразилії, Швеції, Великої Британії та Нідерландів.
 
Уже друге зібрання очільників міст обговорюватиме тему інновацій.   Особлива роль на події відведена Нідерландам.
 
Організація StartupAmsterdam, яка працює над розвитком Амстердама, є офіційним партнером саміту. А  почесним гостем стане принц Костянтин — молодший брат короля Нідерландів. У Амстердама є чого повчитись.
 
У 2016 році місто вибороло в Парижа і Турина звання європейської столиці інновацій та приз в 1 000 000 євро.
 
Столиця Нідерландів може похвалитися першим у світі VR-кінотеатром (з ефектом присутності глядача у фільмі), «нічним мером», який відповідає за якість та безпеку нічного життя міста, інноваційним центром Amsterdam ArenA. 
 
«Уже другий рік Western NIS Enterprise Fund проводить захід за участі українських мерів, — говорить Ярослава Джонсон, президент і головний виконавчий директор Western NIS Enterprise Fund.
 
— Ми багато інвестуємо у програми сталого розвитку. Це включає співпрацю з такими містами, як Київ, Львів, Івано-Франківськ, Миколаїв, Харків. А також проекти на регіональному рівні: малі гранти для трансформування міст, програма для дівчат-програмісток, які вирішують міські проблеми за допомогою мобільних додатків. Міжнародний саміт мерів — захід, який дозволяє українським містам не тільки навчатися у своїх міжнародних колег, а й змагатися у демонстрації найкращих українських практик».
 
«Наша ключова мета — створення платформи для ефективної взаємодії українських міст як між собою, так і з західними партнерами, — говорить Ірина Озимок, куратор саміту та керівник Програми місцевого економічного розвитку Western NIS Enterprise Fund.
 
— Ми хочемо, щоб українські міста вибороли своє місце на мапі світу разом із містами-лідерами, щоб про українських мерів говорили так, як говорять зараз про мера Куритиби Жайме Лернера, який зробив революцію у транспортній інфраструктурі міста; як говорять про мера Міссісаґи Гейзел Маккалліон, яку переобирали на посаду очільника міста 11 разів; як говорять про Майкла Блумберга, який зробив Нью-Йорк таким, яким ми його бачимо зараз.
 
Задля цього ми присвятили цьогорічний саміт темі інновацій: технологічних, інфраструктурних, політичних, культурних, туристичних. Разом із ключовими українськими стартапами та нашими амстердамськими партнерами Рубеном Ньювенхаусом та Басом Бекманом зі StartupAmsterdam ми покажемо, як інновації можуть покращити життя міста вже сьогодні». 
 
На саміті презентують рейтинг міст України за використанням інновацій, а також мерів-інноваторів, яких обиратимуть як професійне журі, так і мешканці міст шляхом відкритого голосування.
 
Результатом дводенного зібрання градоначальників стане підписання маніфесту мерів-новаторів «Про співпрацю та взаємодію у розвитку інновацій».
 
До слова, саміт є закритим для участі, але організатори передбачили можливість відвідування лекцій за попередньою реєстрацією. 
 
«Міста — це «теплиця» для інновацій. Тут збираються таланти, тут є університети, тут працює бізнес. Мери та місцева влада відіграють вирішальну роль у розвитку місцевих підприємницьких інноваційних екосистем, — говорить принц Нідерландів Костянтин. — Ми вдячні Києву за створення події, яка дозволить містам взаємодіяти та навчатися один в одного».