Работоргівці все частіше заманюють українців в Інтернеті, і не для сексу — МВС

01.08.2017
Здавалося б, суха статистика, але за кожною цифрою — людські долі.
 
За даними МВС, лише протягом перших шести місяців 2017 року поліція виявила 144 злочини, пов’язані з торгівлею людьми.
 
І цей показник більш ніж удвічі перевищує статистику минулого року. 
 
Серед іншого, правоохоронцями встановлено 69 зловмисників, причетних до фактів торгівлі людьми.
 
У майже 100 кримінальних провадженнях за статтею 149 Кримінального кодексу України торговцям «живим товаром» уже оголошено підозру у вчиненні цих злочинів.
 
При цьому Нацполіція надала допомогу 156 потерпілим, серед яких найбільше жінок — 119.
 
Постраждали від дій зловмисників також 37 чоловіків і 12 дітей.
 
Фахівці Департаменту боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, Нацполіції, зазначають, що наразі набувають усе більшого поширення форми торгівлі людьми, не пов’язані з сексуальною експлуатацією.
 
Йдеться, зокрема про так звану «трудову» експлуатацію.
 
Жертвами такого виду злочинів найчастіше стають чоловіки працездатного віку або особи з явними ознаками інвалідності, особи без постійного місця проживання та інші малозабезпечені категорії громадян.
 
Для вербування потенційних «рабів» ділки все частіше використовують можливості iнтернету.
 
Зокрема, вербування відбувається шляхом створення спеціалізованих сайтів, відповідних груп у соціальних мережах, прямого контакту на сайтах знайомств, розміщення оголошень про працевлаштування тощо.
 
Згідно з аналітичними даними Нац­поліції, найбільш вразливими до злочинів у сфері торгівлі людьми є жінки віком 18-26 років, а також діти 13-18 років та чоловіки від 25-60 років.
 
При цьому кримінальні правопорушення за фактами торгівлі дітьми є одними з найбільш латентних і складних для виявлення та розслідування. 
 
Що ж стосується основних країн призначення «живого товару», то ними є Російська Федерація, Польща, Туреччина, Німеччина, Ізраїль, Греція, Об’єднані Арабські Емірати.