Психоз на ім’я «Райянейр»

18.07.2017

Ситуація з ірландським лоукостом в Україні остаточно вийшла за межі здорового глузду, транспортної політики чи інвестиційного клімату в окремо взятій державі.
 
І набула рис національного психозу та не менш національного політичного піару. 
 
Минув рівно тиждень, відколи «Райян» сказав, що не хоче літати до України.
 
Здавалося б, усе: час пробачити і відпустити. Але ж ні!
 
Тему «ірландського кидка» активно обговорюють навіть люди, які раніше ніколи не літали далі Вапнярки.
 
І найближчим часом не полетять — навіть за акційними тарифами. 
 
Здається, більший суспільний резонанс від демаршу одного з авіаперевізників мали хіба що підвищені комунальні тарифи.
 
Українці хочуть дива — вже і швидко — і таким дивом має стати початок роботи на наших маршрутах компанії «Райянейр».
 
Місія якої нібито є — десь читав і таке — сприяти євроінтеграції (!) нашої держави і, мов Мойсей, завести українців до Європи! 
 
Бо «Райянейр» для нас — це вже не просто компанія, це вже Мрія! Загальнонаціональна ідея про квитки за 10 євро до Парижа, яка вже нині об’єднала схід і захід, північ і південь.
 
Хоча ніхто і ніде не скасовував економічних законів, середньої собівартості одного крісла, прогнозованого трафіка з українських аеропортів, конкурентної боротьби, показника мобільності населення, а комерційна авіакомпанія насправді нікого нікуди не водить, а працює задля отримання прибутків. У іншому випадку вона би збанкрутувала. 
 
Але раз є такий суспільний запит, то буде і пропозиція!
 
На роль богатиря, який взявся побороти триголового змія у вигляді злодійської влади, злих олігархів і персонально Ігоря Коломойського, зголосився інтелігентний мужчина в окулярах — міністр Володимир Омелян.
 
Сьогодні цей непримиренний противник польського і шанувальник усього ірландського самостійно кинувся на свою чергову персональну амбразуру.
 
«Ще не все втрачено! — подає він політичні месиджі спраглому народові. — Перемовини фактично щойно стартували. Тобто, це я їх стартував, українці! Раніше, до мене, нічого не було, з «Райянейром» у цій країні ніхто не може нормально домовитися!». 
 
Омелян стверджує: шоу, тобто перемовини, знову продовжуються, «Райянейр» повернеться! Може, цьогоріч, може, навіть до зими! А в голосі — сподівання на політичні дивіденди.
 
І все це — під мовчанку або навіть принизливе спростування з боку штаб-квартири ірландців.
 
І цим шановний пан Омелян до болю нагадує одного свого попередника, ще «регіонального» транспортного міністра Бориса Колеснікова, який також працював свого часу штатним клоуном в авіакомпанії «Райянейр».
 
А тому періодично повідомляв донецькому народу про черговий «успєх» команди Віктора Федоровича: мовляв, ми вже домовилися, ось-ось вони зайдуть в Україну!
 
Чим викликав зневажливі коменти з Сордса, що у графстві Дублін, на кшталт: «Ми справді з вами про щось домовилися? Сорі, не пам’ятаємо...» 
 
Але найсмішніше у цій ситуації, що у випадку, як «Райянейр» передумає з нами прощатися, то Володимир Омелян одразу отримує політичний капітал — разом із відповідним рейтингом!
 
І зi скромного чиновника, що час від часу розповідає про нові поїзди, перетвориться на героя нації, який подолав ворогів і повернув людям мрію.
 
А це вже трамплін до політичної кар’єри! 
 
Думаю, посаду віце-прем’єра із залучення лоукостів нинішній міністр собі вже заробив. Але, вважаю, не більше.
 
Бо Прем’єр Гройсман також виявився крученим хлопцем і публічно заявив на телеканалах, що особисто позвільняє всіх, хто насмілиться ображати Ірландію з її літачками. 
 
Щоправда, бути «другом «Райянейра» в Україні я би радив не довше, ніж компанія сюди колись прийде, — адже перемога одразу перетвориться на зраду.
 
Коли вся наша «лоукост-аудиторія» побачить, що квитків за 10 євро буває по кілька на рейс, і то не на кожен, я би порадив Омеляну та іншим нашим політикам публічно покритикувати за щось Майкла О’Лірі.
 
Наприклад, за відсутність рейсів iз Гонолулу в Конотоп.   
 
До того моменту, поки наші міністри з прем’єрами працюють з інвесторами харизмою, словом і піаром — замість іти традиційним шляхом і створювати прозорі правила гри, піднімаючи платоспроможний попит і таким чином розширюючи ринок, — до того моменту на міфічній темі «доброї» компанії, що воює із «поганими», можна отримувати свою маленьку, скромну політичну вигоду.  
 
Особливо, якщо «піпл» любить такі шоу. 

 • Страшне в Одесі

  Страшне в Одесі. Загинуло 8 людей (за попередніми даними) в готелі Токіо Стар. Згоріли в пожежі >>

 • Ще не вмерла Україна

  Я чую знову і знову, що тому чи іншому моєму співгромадянинові не подобається наш національний гімн. А ви знаєте, що "кумір міліонов" таки поміняє і гімн, і прапор. Поміняє не з великої любові до прапору і гімну, а тому щоб продемонструвати всьму світові, що в Україні немає святинь, немає констант >>

 • Звільнення Безсмертного - це тактика малих поступок агресору

  Звільнення Романа Безсмертного відбулося через подачу ним об’єктивної актуальної ситуації на Донбасі. Вирішальною підставою для відставки, на мою думку, стала його заява про те, що після загибелі поблизу Маріуполя чотирьох морських піхотинців, Україні слід призупинити участь у мінському форматі >>

 • Про війну громадянську і не громадянську

  В Україні не громадянська війна хоча б тому, що в наших ворогів немає ніякого альтернативного образу України. Більше того, вони взагалі не визнають існування українців як окремої нації, вважаючи Україну штучним утворенням, відірваним підступними австро-угро-англо-саксами, поляками, німцями та іншими >>

 • Мудрістю і не пахне

  Без реалізації національної ідеї на основі поезії-вчення Тараса Шевченка повноцінну, самодостатню державу ми не побудуємо, не відбудеться справжнє національне відродження. >>