Уникнути ядерної війни: книга генерала НАТО зацікавила Президента

24.05.2017
Уникнути ядерної війни: книга генерала НАТО зацікавила Президента

Автор ідеї трилера Роджерд Філд. (Фото надане видавництвом.)

У Києві відбулася наймасштабніша виставка «Книжковий арсенал», у рамках якої видавці демонстрували літературні новинки.
 
Серед них — і трилер «Війна з Росією» генерала НАТО Річарда Ширреффа.
 
Сюжет розпочинається з вторгнення Росії в Україну й описує майбутній сценарій Третьої світової війни.
 
Книжку українською мовою презентувало видавництво «КМ-Букс». 
 
«Дуже рідко особа такого високого рівня готова ризикувати репутацією і бути чесною, висловлюючи свої думки. Річард Ширрефф не побоявся це зробити. Він назвав своїми іменами те, що відбулося після російського вторгнення у Крим та анексії частини України ще у 2014 році, і продовжує розповідати про те, як можуть розгорнутися події далі, якщо ми з вами не будемо обережними», — зазначив видавець Ярослав Маринович.
 
Трилер «Війна з Росією» має кілька сюжетних ліній і місць, де відбуваються події.
 
Це і Україна з кількома загарбаними територіями, і Латвія, на яку здійснено військовий напад, і Росія, президент якої розробляє завойовницькі плани зі своїми підлеглими, і штаб-квартира НАТО в Брюсселі, де високопосадовці вирішують, як діяти далі, аби уникнути ядерної війни з Кремлем.
 
Події розгортаються дуже стрімко та проходять навесні та влітку 2017 року. А герої цього роману є прототипами реальних осіб.
 
Спеціально запрошеним гостем на презентації був автор ідеї трилера Роджерд Філд.
 
Він розповів: «Ми з Річардом познайомилися 40 років тому на військовій службі. З цього моменту стали найкращими друзями і постійно обговорюємо ситуації, які складаються в різних країнах. Коли Росія почала своє вторгнення в Україну, я сказав Річарду, що час писати. Багато з того, про що пише автор, базується на його власному досвіді. Адже протягом семи років служби він обіймав дві високі командні посади в НАТО. Він не з чуток знає, як було встановлено мир на Балканах — у Косово та Боснії. У 2006 він служив в Іраку на посаді командира багатонаціональної бригади».
 
На жаль, з особистих причин відвідати презентацію генерал НАТО не зміг, але у своєму відеозверненні Річард Ширрефф зауважив, що діалог між країнами дуже важливий, і він має базуватися на сприйнятті законів, для того, щоб люди жили в мирі без мілітарного впливу Росії.
 
Ця книжка не залишилася без уваги навіть Президента Петра Порошенка, який відвідав фестиваль «Книжковий арсенал». 
 
Разом із дружиною Мариною Порошенко він завітав до стенду видавництва та придбав один примірник «Війни з Росією».
 
Видавці переконані, що ця книга допоможе розвіяти поширений серед українців міф про те, що Захід намагається домовитися з Росією, не враховуючи наших інтересів.