Олександр Онищенко: За час президентства активи Порошенка збільшились у 3-4 рази

10.02.2017
Олександр Онищенко: За час президентства активи Порошенка збільшились у 3-4 рази

Депутат-утікач Олександр Онищенко.

Депутат-утікач Верховної Ради з групи «Воля народу» Олександр Онищенко в інтерв’ю «Апострофу» розповів, чому не оприлюднює компромат на чинного Президента України, чим отруївся Кононенко, чому Ахметов зараз «у шоколаді».

«Я готовий разом із Порошенком сісти до в’язниці»

— Ви говорили, що після Нового року збираєтеся оприлюднити нові «плівки», але цього досі не сталося. Так усе-таки «Онищенко-гейт» буде?
 
— Буде. Але потрібно розуміти, що це важливий доказ корупції Порошенка. І його треба випустити в потрібний момент. Випускати зараз, коли в країні відбувається війна, посилилися дії в Авдіївці, інформаційне поле завантажене чимось іншим, немає сенсу. Це серйозний речовий доказ, і він має з’явитись у потрібний момент.
— І все ж, чим більше ви затягуєте з плівками, тим менше всі вірять, що вони у вас дійсно є ...
 
— Я чекаю Президента, коли він особисто скаже, що в мене немає плівок і що він цього не робив. Він же повинен сказати пресі, що це все брехня. Всі чекаємо від нього підсумкову прес-конференцію. Напевно, журналісти поставлять йому запитання: «А що, ви займалися корупцією?» Я чекаю, коли він скаже, що він цього не робив. Пам’ятаєте, коли в Білла Клінтона запитали: «А ви спали з Монікою Левінські?» Він відповів: «Ні». І як тільки він це сказав, одразу ж почали робити експертизи та інше. І потім пішла процедура імпічменту. Я чекаю, коли Порошенко скаже, що він цього не робив.
Я дав НАБУ свідчення по Кононенку, по Центренерго. Про це знають усі. Кононенка хоча б викликали, допитали? Тепер розумієте, яке у нас НАБУ? Я дав платіжки, які по 12 млн. — серйозна сума. Нехай порушать справу, як переводилися гроші. Хто переводив, звідки. Адже ця сума переводилася на підкуп депутатів, на інші корупційні дії Порошенка. Хоч би хтось почав якесь провадження, почав перевіряти факти?
Я вже робив зізнання, що ми з Порошенком займалися корупцією, я готовий сісти разом із ним до в’язниці. Але ніхто не хоче. Навіть моє зізнання не дає ніяких приводів, щоб притягнути Порошенка до відповідальності. Ось таке незалежне у нас Антикорупційне бюро та правоохоронні органи. Порошенко зливає всіх, хто йому невигідний.
— Минулого тижня однією з головних тем стало отруєння нардепа Ігоря Кононенка, наближеного до Порошенка. Думки з цього приводу розділилися. Деякі вважають, що це «привіт» Петру Олексійовичу, інші — що насправді ніякого отруєння не було. У ГПУ пан Кононенко не звернувся. Що ви думаєте про цей інцидент?
 
— Я думаю, що Кононенко якщо і міг отруїтися, то тільки горілкою. Більше нічим.
— Думаєте, що він погану горілку п’є?
 
— Ну, знаєте, коли на людей сиплеться купа грошей з усіх боків, то від щастя вони не знають, як стримувати емоції і починають пити. Це властиво всій цій компанії в адміністрації Президента.
— Перед Новим роком нардеп Сергій Лещенко оприлюднив SMS, із якого випливає, що ви платили Кононенку по 2 тис. грн. відкату з кожної тисячі кубометрів газу. Це правда?
 
— Звичайно ж, правда. Нам потрібно було реалізовувати газ. Газ на державні підприємства можна було постачати тільки через Кононенка. Оскільки ми виграли тендер по Центроенерго, умовою було повернення 2 тисячі гривень із кожної тисячі кубів.
— А скільки це було приблизно в цілому?
 
— Грубо кажучи, якщо Центроенерго споживає близько 5 млн. куб. м, то це буде 10 млн. грн. щомісяця.
— В останньому вашому «одкровенні» ви розповіли, як Порошенко намагався «віджати» бізнес у Ахметова. А які в них зараз стосунки?
 
— Я так розумію, що Ахметов став бізнес-партнером Порошенка, тобто його це все влаштовує. Я був із ним у хороших стосунках, коли Порошенко «наїжджав» на нього, я намагався перешкодити цьому рейдерству, ми спільно шукали вихід, як цьому запобігти. Але тепер вони домовилися, у них усе в шоколаді.
— А чому Ахметов пішов на угоду з Порошенком?
 
— Я не можу звинувачувати якихось бізнесменів, у яких величезний бізнес, величезні інвестиції, великі кредити в західних банках ...
— У яких угодах Президента ви ще брали участь?
 
— «Віджимання» бізнесу Ахметова, «віджимання» бізнесу Злочевського. Зараз вони з ним теж повністю домовилися, Злочевський уже не в розшуку, всі арешти з компанії знято. Зараз уже все у них в шоколаді, у Злочевського в борді син Байдена. Я так розумію, що вони зайшли з Кононенком навіть у ті інвестиційні компанії, де раніше були ExxonMobil і Shell. Ці компанії зараз вийшли, а вони зайшли. Перевага цієї компанії в тому, що з цього інвестиційного договору там буде рента близько 2%. Якщо там у компанії 70%, у ліцензіатів 50%, то в цій компанії буде 2%. Так вони весь свій бізнес потихеньку переведуть на цю інвестиційну кампанію і будуть платити мізер податків. Вони про все домовилися, гроші Порошенко отримав, це в нього звичайна схема. Після того, як він отримує серйозний викуп, він одразу людей зближує, дає їм можливість заходити в бізнес. Ну, звичайно ж, він сам повинен бути в цьому бізнесі.
— А ось ця тиха націоналізація «Приватбанку» і мовчання Коломойського свідчить про те, що Коломойський з Президентом теж домовилися?
 
— Так, звичайно. Дивіться, «Приватбанк» отримав величезні суми рефінансування, зараз цей банк забрала держава. Відповідно, всі ці суми рефінансування повертатися не будуть, їх погасить Національний банк, український бюджет. А потім вони сядуть, порахують, скільки Коломойський вивів, напевно будуть кримінальними справами світити. А порахують, домовляться, і, може таке бути, якась частина «1+1» відійде до адміністрації Президента.
— Так, а Коломойський у результаті — в шоколаді?
 
— Я не знаю, чи можна це назвати шоколадом чи ні, але велика сума з рефінансування від Національного банку залишиться у нього.
— Ви могли б спробувати оцінити, як змінилися активи Петра Порошенка за часи його президентства?
 
— Я думаю, значно збільшилися, разів у 3-4 так точно, тому що в усіх бізнес тільки падає, а у нього тільки зростає. Немає жодної сфери, де немає його участі — ні газова, ні нафтова, ні державні підприємства. У нього завдання захопити всі фінансові потоки під себе.
— Це можливо?
 
— Звичайно, можливо. Ось, дивіться, Нацбанк знищив близько 100 банків, ніхто з бізнесменів не може мати своїх банків, тому що ті, хто не з ним, не в його команді, ті одразу ж усе втрачають. Усі фінанси йдуть тільки через нього. Я не здивуюся, якщо на наступних виборах грошей уже ні в кого не буде, крім Петра Олексійовича, що буде на кожній виборчій дільниці стояти його «смотрящий» і видавати по 100 доларів за голосування. Все йде до того, що всі гроші скоро залишаться тільки у нього. Правоохоронні органи нікого не чіпають. Уже стільки навіть я наговорив про того ж Кононенка, скільки надає фактів той же Лещенко...

«Коли цю владу поміняють, я одразу ж повернуся»

— Порошенко вже пройшов екватор свого президентства. Ви могли б порівняти його на початку і зараз?
 
— На початку він знищував свого конкурента Арсенія Яценюка, який був тоді Прем’єром, був сильним, він виграв вибори. Його завданням було послабити Яценюка, він влаштовував проти нього всілякі акції, розповідав, який Яценюк корупціонер. Після того як рейтинг Яценюка впав до 1%, «Народний фронт» і БПП стали дружньою коаліцією і бізнес-партнерами.
А зараз, коли у нього вся влада в руках, він думає про те, як збагатитися, як би всіх позбавити фінансових потоків. Щоб, не дай Бог, ніхто зі сторонніх не заробляв і не фінансував нікого з опозиційних рухів, сил, які можуть із ним конкурувати. Всю пресу він взяв під себе, жоден канал не може сказати про нього щось погане. Чітко фільтрують телебачення, всі сайти, газети, тому навіть якщо хтось хоче висловити свої опозиційні погляди, то практично це нереально. News One перейшов під АП «ЕспрессоТВ» тепер продасться адміністрації. Чому так це все робиться? У людей просто немає фінансів на телебачення, медіа, а в адміністрації грошей багато. Якщо виходить якась стаття погана про Порошенка, одразу включаються чистильники, які швидко розчиняють цю статтю, щоб вона не миготіла ніде.
— Як вважаєте, чи буде той олігархат, який залишився, намагатися поміняти Президента? І хто може стати цією людиною, яка займе крісло наступною?
 
— Складно сказати, хто може стати наступним Президентом. Напевно, хтось із прогресивних сил і реформаторів. Не можу сказати точно, хто. Але це точно не хтось зі старої команди.
— Але більшість експертів усе-таки розглядає ймовірність дострокових парламентських виборів, які можуть пройти в цьо­му році. Як ви дивитеся на такий поворот подій?
 
— Не буде ніяких виборів, Порошенко не допустить. На наступних виборах і БПП, і «Народний фронт» пролітають, вони будуть триматися зубами, щоб залишити ту більшість у парламенті, яка є. Нехай вона все-таки фіктивна, коли їм не вистачає голосів, вони їх докуповують через низку певних кишенькових партій, через депутатів-мажоритарників. Як таких у них уже немає давно узгодженості та взаєморозуміння.
— Що має статися, щоб дострокові вибори відбулися?
 
— Якщо Америка, Європа зажадають перезавантаження влади. Думаю, з приходом Трампа, враховуючи, як він став контролювати всі фінанси, які роздавала Америка, напевно вони захочуть провести аудит, щоб дізнатися, куди пішли ті мільярди, які Україна отримала від Америки. Зараз почалося нове загострення війни, щоб привернути до себе увагу. Люди гинуть. Комусь рано чи пізно доведеться відповідати за все те, що відбувається там. Хтось робить собі піар-кампанію за рахунок війни, хтось робить собі бізнес, а хтось платить своїм життям.
— Ви вважаєте, що загострення в Авдіївці було ініційовано з нашого боку?
 
— Абсолютно, 100%.
— Чому ви в цьому впевнені?
 
— Я переконаний, я ж знаю його добре. Він знову починає лякати всіх Росією, війною. У нас була тиша і спокій, не було такого, як зараз там відбувається. Це все піар-кампанія, яку Порошенко розв’язує. Я знаю, який він «артист». Навіть не дасть один відомий політик збрехати, ми колись сиділи, і він нам розповідав, як якогось начальника міліції або ще когось незаконно звинуватили, і він при нас пустив сльозу. Я був у шоці. Такий у нас великий актор, Петро Олексійович.
— Раніше ви прогнозували, що навесні Порошенка можуть прибрати. Я так розумію, зараз ви на це дивитеся трохи інакше?
 
— Чому? Можливий такий варіант. Усе залежить від адміністрації нового президента Америки, як вони себе поводитимуть. Якщо вони не будуть підтримувати Порошенка, то він не втримається, не зможе нічого зробити.
— А як ви дивитеся на команду Трампа? Чи можна чекати від них якоїсь підтримки?
 
— Я не думаю, що він буде підтримувати. Принаймі того ж Порошенка, я думаю, якщо і будуть підтримувати, то якусь іншу людину, але точно не його. Адміністрація Президента активно брала участь у тому, щоб перешкодити обранню Трампа, думаю, там усе це запам’ятали. У всіх відклалося в пам’яті, як раптом наше дорогоцінне НАБУ, ні сіло ні впало, знайшло «чорну бухгалтерію», в якій фігурував радник Трампа Манафорт. Рано чи пізно це згадають.
n Коли вже ви заговорили про НАБУ. Глава НАБУ Ситник заявив, що ваш допит у форматі відеоконференції слідству не був корисний, оскільки ви не надали ті самі плівки. Холодницький і зовсім охарактеризував ваш допит як «бла-бла-бла». Чому ви відмовляєтеся надати записи?
— Ми ж про щось розмовляли дві години, отже, їм це було цікаво. Я вам зараз розкрию таємницю. На моєму допиті був присутній один журналіст. Я знав, що це буде така ось піар-кампанія і таке говоритимуть. Тому поспілкуйтеся з Дмитром Гнапом, він був присутній на моєму допиті, і ви самі зрозумієте, хто з нас «бла-бла-бла», а хто нормальна людина. Основне, що двоє хлопців хотіли з мене витягнути, це інформація про Президента, щоб побігти швидко йому донести. Я їм сказав: «Приїжджайте, ми офіційно проведемо допит, дам послухати плівки, ви зрозумієте, що Порошенко — корупціонер, ми складемо заяву і все». Але ви бачите, що вони нікуди не поспішають. Сказали, що приїдуть. Я чекаю. Чекаю.
— А де чекаєте?
 
— Домовилися, що вони в Лондон приїдуть. Мені ж усе одно, куди. Нехай куди скажуть — туди я і приїду.
— Нещодавно Ситник заявив, що НАБУ і САП можуть почати заочне засудження вас уже в лютому. За його словами, Інтерпол повинен прийняти якесь рішення про оголошення вас у міжнародний розшук. Як ви оцінюєте такий розвиток подій?
 
— У нас Ситник управляє Інтерполом, говорить йому, кого ставити в розшук, а кого ні. Він постійно обіцяє, що мене оголосить у розшук. Ну нехай говорить. У мене немає контактів Інтерполу.
— А який у вас зараз статус? Ви отримали політичний притулок?
 
— Ні, у мене звичайний статус, я не брав ніяких собі політичних притулків і не планую.
— У ваших планах є повернення в Україну?
 
— Я думаю, що цій владі залишилося вже недовго. Коли її поміняють, я одразу ж повернуся.
— Як же «недовго», якщо ви самі не вірите в дострокові вибори?
 
— Навіть якщо не буде дострокових виборів, ви подивіться, наскільки гірше стало жити людям. Я думаю, що вони довго терпіти не будуть. Рано чи пізно їх «винесуть». Тарифи збільшилися, зарплати не піднялися, курс летить. Простим людям жити стало набагато гірше. Я вже не кажу про те, що середній бізнес «віджимають», великий бізнес «віджимають». Взялися вже за кав’ярні, МАФи. Йде просто тупий відбір грошей у населення. Порошенко хоче зробити всю країну злиденною і перетворити на рабів, щоб вони беззаперечно слухалися.
— А що б ви сказали Президенту, якби зустрілися?
 
— Я б сказав те, що говорив у всій пресі, я ж не боягуз і не боюся. Я б сказав йому в обличчя, що він — узурпатор, забирає бізнес, крім своєї влади нічого взагалі не бачить, його не цікавлять ні люди, ні народ, ніхто. Він сам по собі людина жадібна і скупа. Я не знаю, чим там намазано, що люди так змінюються, коли потрапляють до вищого ешелону влади.

«Олігархи, які зараз із ним цілуються, різко розвернуться від  нього на 180 градусів»

— А як ви оцінюєте політичне майбутнє Тимошенко? Свого часу ви фінансували її партію. Чи підтримуєте з нею зв’язок зараз?
 
— Ні, не підтримую. А щодо майбутнього, я думаю, що, виходячи з того, що вона полетіла в Америку і стала першим політиком з України, з яким Трамп зустрівся особисто, нова адміністрація до неї придивляється.
— І чим же вона їм так цікава?
 
— Може, вони розглядають нового лідера України. Думаю, Америка теж уже втомилася від корупції Порошенка.
— А з Тимошенко буде краще?
 
— Поки вона була Прем’єр-міністром, була асоціація з якоюсь стабільністю.
— Так і про Януковича можна згадати і про долар по 5 грн. ...
 
— Ну Янукович запустив тоді всю сімейку, почали в усіх «віджимати» бізнес ...
— Ви говорили, що Порошенку важливо контролювати всі грошові потоки в Україні. Які сфери, за вашими даними, він ще не контролює?
 
— Не залишилося таких сфер. У нього сидить Гонтарева в Нацбанку, яка відстежує всі потоки, хто де заробляє. Він дивиться, якщо якась нова компанія заробляє, то він одразу ж туди відправляє своїх «ланцюгових псів» у вигляді Генеральної прокуратури і СБУ, щоб створити проблеми цій компанії. Але, якщо навіть Порошенко досидить до кінця свого терміну, все його оточення, олігархи, які зараз із ним цілуються, різко розвернуться від нього на 180 градусів і побіжать у зворотний бік. Або знайдуть нове обличчя прогресивної людини, нового реформатора і почнуть його підтримувати. Просто незрозуміло, куди він побіжить далі, його ж ніде не чекають, він чіпляється зубами-ногами за президентське крісло і хоче за будь-яку ціну не допустити перевиборів. 
(Друкується зі скороченнями).